Росія вербувала кубинців для війни проти України – влада Куби


Росія вербувала кубинців для війни проти України – влада Куби

Міністр закордонних справ Куби Бруно Едуардо Родрігес Парілья (Фото — EPA)

Влада Куби виявила мережу нелегального постачання найманців до Росії для участі в її війні проти України. Заяву про це випустило кубинське МЗС.

Пояснюємо складні речі простими словами – підписуйся на наш YouTube

У заяві йдеться, що Міністерство внутрішніх справ Куби «працює над нейтралізацією і ліквідацією мережі вербування, що діє з Росії, завданням якої було залучення кубинських громадян, які проживають там (у Росії. – Ред.), і навіть деяких, що проживають на Кубі до складу збройних сил, що беруть участь у військових операціях в Україні».

Міністерство стверджує, що спроби вербування було припинено, а стосовно причетних до нього порушено кримінальні провадження.

У заяві наголошено, що Куба «не бере участі у війні проти України», а також «займає тверду та чітку історичну позицію», яка відкидає найманство, і веде боротьбу з ним як на національному рівні, так і на рівні ООН.

«Вороги Куби поширюють спотворену інформацію, щоб заплямувати імідж країни та подати її співучасником дій, які ми рішуче відкидаємо», – заявляє МЗС країни.

Як зазначає Reuters, навесні 2023 року пропагандистські ресурси РФ писали, що кілька кубинських громадян підписали у Росії військові контракти в обмін на російське громадянство і були спрямовані воювати проти України.

  • 14 січня 2021 року заступник глави МЗС РФ Сергій Рябков не виключив розміщення військової інфраструктури РФ на Кубі та у Венесуелі. Представники США та НАТО негативно відреагували.
  • 1 березня 2023 року президент Сербії Олександр Вучич заявив, що «серби, яких завербували воювати в Україні, будуть заарештовані, коли вони повернуться додому й опиняться в межах досяжності наших органів».
  • 1 вересня 2023 року в Чехії заочно засудили Алоїза Полака, який воював проти України в лавах російських терористів на Донбасі, до 21 року ув’язнення.

Джерело

Новости Украины