Росія здійснює акустичний терор Харкова

Містяни, які не виїхали, не можуть не чути звуки вибухів.

Для акустичного впливу на харків’ян окупанти використовують касетні снаряди та здійснюють постійні нічні обстріли.

Росія здійснює в Харкові акустичний терор, використовуючи заборонені снаряди, що гучно вражають об’єкти. Звуки вибухів чути по всьому місту. Така тактика застосовується, щоб створювалося враження, що місто оточене для залякування. Нічний психологічний терор здійснюється для того, щоб у людей не було нормального сну. У цьому впевнені експерти «Майдан Моніторинг».

Як зазначають на сайті «Майдан», акустичне насильство було запроваджено в СРСР та Росії, стало одним із нових механізмів впливу на соціальну поведінку. Сюди належить постійна галаслива музика у місцях масового скупчення людей (транспорт, магазини, ринки, сфера обслуговування). Результатом такого впливу стало те, що більшість людей сприймають як норму крик, істеричні та гучні розмови та не сприймають спокійну розмову.

«Акустичне насильство притаманне культурі РФ загалом та музичному продукту, зокрема. Це культура крику, сили, гучних розмов, порушення особистих кордонів. Вона спрямована на придушення особистості, індивідуальних потреб та приватного життя. Серед великої групи людей, яка самоназивається російськими , відсутня повага до окремої людини», — наголошують автори статті.

Акустичний терор особливо відчутний, коли окупанти обстрілюють спальні райони міста так, щоб звуки обстрілів було чути по всьому місту. Для досягнення максимального акустичного впливу на людей Росія використовує заборонену зброю, зокрема касетні снаряди.

«Росіяни б’ють з артилерії спальними районами міста, де крім житлових будинків, немає нічого. Основна мета ворога – зламати Харків, залякати харків’ян. Для цього використовується тактика акустичного терору. Тобто обстріли проводяться так, щоб вибухи були чутні у всьому місті, щоб створювалося враження, що місто оточене», — повідомляли у березні члени інформаційного центру «Майдан Моніторинг» у Харкові.

Автори статті зазначають, що жодна людина у Харкові не може уникнути того, щоб не чути звуків вибухів, є багато людей з ретравматизацією.

«Люди або природно відчувають страх, або виробляють механізми психологічного захисту, що стимулюють їх демонструвати хоробрість. Однак основною метою акустичного терору РФ є нав’язування людям страху та постійне почуття безпорадності», — йдеться у статті.

Крім людей від акустичного терору, страждають тварини. Від звуків вибухів помирають птахи, коти, собаки.

Через акустичний вплив відбувається різке чи поступове зниження чутливості слуху, підвищення рівня тривожності та інші невротичні явища. Загарбники завдяки акустичному терору позначають свою присутність.

Навесні та влітку окупанти почали здійснювати терор уночі, потім «графіки» змінили.

«Ми впевнені, що нічні ракетні удари мають на меті не лише руйнування, а й психологічний терор через відсутність нормального сну для людей. Вибух вночі чує все місто та частина передмість. І проникнення звуку, коли відсутні інші звуки міського шуму, більша», — зауважили автори статті.

Як пояснили на сайті «Майдан Мониторинг», наразі невідомі методики визначення впливу акустичного терору і доведення його в суді.

Автори статті пропонують створити звукову мапу міста, де зазначатиметься приблизна оцінка рівнів звуку, однак буде велика похибка.

В Україні пропонують започаткувати розробку державної політики акустичного контролю, що допоможе знизити акустичний вплив на людей. Політика включатиме санкції за використання надгучної музики та інших акустичних ефектів, які шкодять фізичному та психічному здоров’ю людей.

Крім цього, у статті пишуть про створення інфраструктури для функціонування локальної музичної сцени, зокрема клубів, розмежування приватного і публічного споживання звукових продуктів, розрахунок звукоізоляції і звукопоглинання для житлових, офісних і громадських приміщень.

Як писав UA-NEWS.in.ua, Україна є єдиною країною у світі, де сьогодні застосовуються касетні боєприпаси. З лютого по липень від обстрілів касетними боєприпасами постраждали не менше 689 українців, серед них — жителі Харківської області.

Джерело