Росіяни випустили по Україні до 10 ракет «Іскандер», серед яких й балістичні, — Ігнат

Россияне выпустили по Украине до 10 ракет "Искандер", среди которых и баллистические, - Игнат

Під час сьогоднішньої атаки російські окупанти, за попередніми даними, випустили по Україні до 10 ракет "Іскандер", серед яких є й балістичні.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на речника командування Повітряних сил ЗСУ Юрія Ігната в ефірі телемарафону.

"Попередньо ми давали інформацію: ракетна атака, там до 10 ракет "Іскандер". Так, вони бувають різні — "Іскандер К" — це крилаті, а "Іскандер М" — це балістичні. Власне ці ракети були сьогодні випущені", — сказав він.

При цьому точна кількість випущених ракет наразі уточнюється. За попередніми даними, українські бійці знищили усі ворожі ракети.

Зазначимо, що у Києві та ще низці областей оголосили повітряну тривогу об 11:09, а вже через 7 хвилин спрацювали сили ППО.

Речник Повітряних сил повідомив, що для атаки застосовувалися наземні установки — оперативно-тактичні комплекси наземного базування, які випускали ракети.

При цьому він підкреслив, що якщо ворог запланував цей удар заздалегідь, то ракети по балістичній траєкторії летять доволі швидко. А планування удару значить переміщення установки у відповідний район, приведення її у бойове положення та запускання ракети "Іскандер М".

Він зазначив, що якщо крилата ракета летить з району Каспію до центральних регіонів, то це можу зайняти годину-півтори.

Водночас у разі запуску балістики часу на зволікання зовсім немає: "Ракета на великій швидкості здіймається в стратосферу і вниз по дузі направляється на ціль. Тут лічені хвилини для того, щоб перейти в укриття".

Ігнат зауважив, що "Іскандер К" — це крилата ракета, яка летить як звичайна крилата ракета, притискаючись нижче до землі. Водночас балістична ракета, така як "Іскандер М", здіймається догори і відповідно атакує ціль по балістичній траєкторії.

 

Джерело

Новости Украины