Садовий заявив, що львів’ян хочуть обікрасти на 500 мільйонів гривень: деталі (ВІДЕО)

ФОТО: ілюстративне

Завтра, 30 травня, о 12:00 апеляційний господарський суд вирішить, чи можна за допомогою чорних реєстраторів забирати в громади ділянку у центрі міста. Йдеться про територію біля Оперного театру, де ще донедавна був ринок «Добробут», а також велику кількість нерухомості в центральній частині міста. Про це у відеозверненні в понеділок, 29 травня, повідомив мер Львова Андрій Садовий.

Він зазначив, що вартість майна, що перейшло у власність «СУАП Галінвест», за нинішніми цінами оцінюється у півмільярда гривень. 30 травня Західний апеляційний господарський суд розглядатиме скаргу Львівської міськради на рішення Господарського суду, який залишив чинною реєстрацію права власності на недобуд у центрі Львова на комунальній земельній ділянці. Участь у засіданні візьме мер Львова та члени виконавчого комітету. Садовий також звернувся до генерального прокурора з проханням стати на захист громади Львова.

«Фірма, зареєстрована в Москві, «Галінвест», власник Холодило, колишній комсомольський діяч, на початках Незалежності обманув міську владу, обласну владу і переписав на себе землі, майно. Йдеться про територію, де був розташований ринок «Добробут», дуже багато нерухомості – 500 млн грн у нинішніх цінах. На початках війни «чорні» реєстратори почали це все переоформляти. Коли ми це побачили, поліція порушила кримінальне провадження, щоправда прокуратура майже рік не може висунути звинувачення, хоча є висновок Міністерства юстиції, висновок Держгеокадастру. Це все «шито білими нитками»», – зазначив Андрій Садовий.

Зазначимо, що справа про ділянку 0,66 га на площі Осмомисла за оперним театром тягнеться з початку 1990-х. Тоді міська рада спільно з українсько-австрійською фірмою заснувала ТОВ «Галінвест» і планувала збудувати тут 5-поверховий готель. Через кризу будівництво зупинилось на рівні фундаменту, а на його місці облаштували тимчасовий ринок «Добробут».

У 2004 році компанії, які володіли частками «Галінвесту», виключили міську раду з переліку засновників. У 2020-2022 роках ТОВ «Галінвест» зареєструвало право користування ділянкою та право власності на промислово-продовольчий торговий центр площею 5211 м2, якого насправді не існує.

Нагадаємо, що сьогодні у частини львів’ян не буде гарячої води.

Згодом «Галінвесту» закрив ринок «Добробут» та дозволив компанії «Євротрек» облаштувати на його місці супермаркет «Арсен», який запрацював у квітні 2023 року. При цьому, жодних дозволів на це будівництво міська рада не видавала.

Джерело

Новости Украины