«Скажу відверто — вакцинація йде важко». На Хмельниччині не поспішають щеплювати дітей проти кору, паротиту та краснухи

За інформацією: Суспільне Хмельницький.

Вакцинація проти кору триватиме до кінця місяця, вересень 2022. Фото: Суспільне Хмельницький. Фото: Суспільне Хмельницький

На Хмельниччині лише 32% дітей від запланованих щепили проти кору, паротиту та краснухи. В рамках загальнонаціональної компанії планується вакцинувати дев’ять з половиною тисяч дітей.

Про це Суспільному розповів головний державний санітарний лікар області Микола Габрикевич.

З його слів, офіційно кампанія з вакцинації проти кору, паротиту та краснухи розпочалась першого травня і триватиме до кінця вересня.

"Я думаю, що вона продовжиться. Адже вакцини є в достатній кількості. Дуже добре налагоджена логістика. Ми забезпечені усім необхідним", — зазначив Микола Габрикевич.

Єдина, каже, щоб у діток та батьків було бажання щепитися проти кору,паротиту та краснухи. Адже вакцинація наразі триває повільно.

"Скажу відверто — вакцинація йде важко, причому, по всій Україні. На Хмельниччині провакциновано лише 32% дітей від запланованих",— зауважив головний державний санітарний лікар області.

За словами Миколи Габрикевича, для спалахів кору характерна циклічність — це чотири-п'ять років.

"Протягом 2017-2018 років на Хмельниччині зареєстрували близько семи тисяч хворих на кір. Наразі офіційно у нас було зафіксовано п’ять випадків цього року. Ми все робимо для того, щоб не було спалахів. Варто занати — якщо одна дитина прийшла хворою у клас, то 99% із присутніх дітей, які не мають імунітету, захворіють. Тому вакцинуватись важливо",— додав головний державний санітарний лікар області.

Новости Украины