«Скучив за глядачем»: у Полтаві відновлюють виступи на сценах у чотирьох закладах культури

За інформацією: Суспільне Полтава.

Фото: Суспільне Полтава

У чотирьох закладах культури у Полтаві відновлюють виступи на сценах. Сприяли цьому погодні умови, розповіла Суспільному заступниця начальника обласної військової адміністрації Катерина Рижеченко. Перші концерти у закладах мають влаштувати у жовтні.

Від жовтня на сценах чотирьох закладів культури у Полтаві відновили виступи, каже заступниця начальниця Полтавської ОВА Катерина Рижеченко.

"Коли було тепло, вони гастролюввали Полтавською областью. Не у всіх територіальних громадах є технічна можливість, тобто немає приміщень, де можуть розміститися повноцінно симфонічний оркестр або оркестр філармонії. Тому зараз, щоб підтримувати і відновлювати більш-менш звичну діяльність обласних закладів культури, було прийнято рішення, що будуть працювати колективи на базах у себе, але не припиняючи парелельно виїзди до внутрішньо переміщених осіб", – говорить Катерина Рижеченко.

Учасники концертного ансамблю «Чураївна» готуються до виступу. Фото: Суспільне Полтава

"Дозволили працювати на стаціонарі безумовно з певними обмеженнями, тому що повинно бути сховище на випадок повітряної тривоги. У нас є таке сховище, але воно розраховано тільки на 130 осіб. А зала велика вміщає 300 осіб, тому ми не можемо на повний зал працювати", – розповідає директорка обласного театру ляльок Тетяна Вітряк.

За час війни у закладі почали працювати четверо переселенців. Зокрема, Єгор Кривицький, який у Харкові працював актором.

"Сьогодні (4 жовтня – ред.) у нас здача цієї вистави – на комісію (представити – ред.), скажімо так. А завтра (5 жовтня – ред.) у нас уже прем’єра. Скучив за театром, скучив за глядачем. Були репетиції, але не в такому темпі. Наш театр грав на виїздах у школах для переселенців, також працював як гуманітарний хаб", – каже актор обласного театру ляльок Єгор Кривицький.

Актор театру ляльок Єгор Кривицький. Фото: Суспільне Полтава

"Оскільки заклади культури в обласному підпорядкуванні, то їм продовжували сплачувати заробітні плати і утримувати також бази в належних умовах, сплачуючи за комунальні послуги", – говорить заступниця начальниця Полтавської ОВА Катерина Рижеченко.

Також виступи на сценах розпочне обласний театр імені Миколи Гоголя та симфонічний оркестр.

Читайте також:

  • На Полтавщині обікрали заклад, облаштований під музей
Новости Украины