Стиль “Великого будівництва” і команди Президента: робити все вчасно, якісно, і для людей

Вчора   відбулася пресконференція   з нагоди відкриття мостових переходів у Запоріжжі.

Всього за два роки завдяки безпосередній підтримці Президента України Володимира Зеленського було збудовано запорізькі мости. 

Голова обласної державної адміністрації Олександр Старух, його заступниця Злата Некрасова, перший заступник голови Укравтодору Андрій Івко,  голова обласної ради Олена Жук, виконуючий обов’язки міського голови Анатолій Куртєв, керівник проєкту Onur Group з будівництва Запорізьких мостів  Мехмет Емрах Багйапан, голова правління Onur Group Онур Четінджевіз,    народні депутати України,  мостобудівельники, автодорожники, інші гості пресконференції  згадували історію будівництва мостів від самого початку й до сьогодні. 

Перший заступник голови Укравтодору Андрій Івко поділився своїми враженнями та спогадами про те, як зводили мости, розповів про налагодження взаємодії   з містом та областю, про пошуки надійного підрядника, фінансування. 

Історія запорізких мостів дійсно довготривала. Перші згадування про необхідність будівництва нових мостів у Запоріжжі з’явились у Генеральному плані міста на 1965—1985 роки. В 2003 році Кабмін ухвалив техніко-економічне обгрунтування проєкту. Офіційним початком будівництва вважається 30 серпня 2004 року — саме тоді колишній міський голова Запоріжжя Євген Карташов привітав підрядників з першим робочим днем на будівництві і сам забив перший кілок на місці, де була встановлена перша мостова опора. Через 6 років з початку будівництва — у 2010 році — було внесено поправки до проєкту та перенесено дату завершення будівництва на 2013 рік. Проте, через скасування фінансування з державного  бюджету, у 2014 році будівництво мостів було призупинено. Частково відновлювались будівельні роботи в 2015 та 2016-му роках. Наприкінці 2017 року будівництво було знов призупинено через припис Державної архітектурно-будівельної інспекції України. Лише наприкінці 2019 року було затверджено скоригований проєкт, що дозволив поновити будівництво. 10 квітня 2020 року Державна архітектурно-будівельна інспекція України надала дозвіл на початок будівельних робіт, й будівництво запорізьких мостів було відновлено.

І ось 22 січня 2022 року сталася дійсно історична подія. 18 місяців роботи в режимі 24/7 — саме стільки знадобилося з моменту відновлення будівництва й до відкриття руху верховою частиною вантового мосту.

  • Наш міст — флагман Президентської програми “Велике будівництво”, що за цей час  подолав такий колосальний шлях. Але це набагато швидше, ніж попередні 17 років.  Цей міст, як спадок, передавали один одному чотири президенти — таке будівництво багато в чому залежить від волі однієї людини. У нинішнього Президента є воля. Він сказав, що мости обов’язково ми у Запоріжжі добудуємо! І відмінність в тому від  попередніх часів — сказав Президент і Президент зробив, і це чудово! Я думаю, що це є новий стиль роботи і суть «Великого будівництва», та  новий підхід до своєї роботи кожного з нас — робити все  вчасно, якісно і для людей! — зазначив Олександр Старух.  

Голова облдержадміністрації нагадав, що мости довгий час були символом державної неспроможності. Але в останні 20 місяців було цікаво спостерігати, як картина змінюється на очах. І зараз ми маємо найсучасніший інфраструктурний об’єкт, яким пишається не тільки Запоріжжя, а й вся Україна. 

  • На сьогодні є результат. І результат символічний. Бо в День Соборності України з’єднані два береги Дніпра. І, звичайно, велика подяка тим людям, які це зробили — і проєктантам, і будівельникам, і міністерству. Особлива подяка — нашим турецьким друзям, представникам генерального підрядника будівництва  «Onur Taahhut Tasimacilik İnsaat Ticaret Ve Sanayi Anonim Sirketi». Проєкт розраховано на чотири роки. Пройшло 20 місяців, а більша частина робіт уже зроблена,  — продовжив Олександр Старух.  

Голова ЗОДА також розповів, що запитав у Президента думку щодо назви запорізьких мостів . Володимир Зеленський відповів, що об’єкт «Великого будівництва» зроблено, в першу чергу, для запоріжців, а отже саме їм і треба визначитись з назвою мосту. Тому обласна та міська влада зараз опрацьовують механізм для вибору найменування мостових переходів, аби участь в опитуванні могли взяти всі охочі.  

Підбиваючи підсумки зустрічі, голова облдержадміністрації Олександр Старух висловив упевненість, що у запоріжців попереду ще не одна перемога, якою і місто, і область будуть пишатися. 

 

Департамент культури та інформаційної політики 

 

Источник