У червні українці можуть зняти в Києві квартири зі знижкою до 60%

Київ, центр міста, майдан Фото: Украинская правда | У Києві — величезна кількість пропозицій квартир, і багато власників готові поступитися ціною оренди

На період дії воєнного стану більшість орендодавців ідуть на суттєві знижки, але в договорі вказують, що після завершення періоду воєнного стану ціну переглянуть.

У Києві орендодавці готові поступатися орендарям до 60% від орендної ставки, а вибір об’єктів різної площі в столиці — дуже великий. Про це йдеться в новій статті Фокусу «Житло з дисконтом. Які ціни на оренду квартир у Києві пропонують цього літа».

Будь завжди в курсі подій разом із телеграм-каналом Быстрый Фокус.

За даними SV Development, у Києві на 21 червня середні ставки оренди житлової нерухомості перебувають у межах 244-622$. У різних базах оголошень є квартири за ціною 5-8 тис. грн (на Троєщині, на Оболоні) і за ціною 11-16 тис. грн — у центральних і прицентральних районах міста (Шевченківський, Голосіївський).

«Сьогодні однокімнатну квартиру в прицентральних районах Києва сміливо можна знайти в межах 7,5-8 тис. грн, двокімнатну — 8-10 тис., трикімнатну — 10-12 тис. При цьому це буде свіжий або новий ремонт, усі необхідні меблі й техніка, хоча до війни подібні варіанти були набагато дорожчими», — зазначає Вікторія Берещак, експертка ринку нерухомості.

Ті, хто їде від війни, найчастіше розглядають недорогі варіанти оренди Ті, хто їде від війни, найчастіше розглядають недорогі варіанти оренди [+]

Вікторія Берещак зазначає: на ринку з’явилася нова категорія квартир, що здаються за зниженими цінами на період дії воєнного стану. Як правило, власники поїхали і не хочуть, щоб житло простоювало, коли є величезна потреба в ньому для багатьох людей. «Ціни на такі квартири нижчі за ринкові в середньому на третину, хоча є відсоток (приблизно до 20% від загального обсягу подібних лотів), де дисконт вищий», — розповіла Вікторія Берещак. За її словами, у деяких випадках дисконт досягає 30-60%, особливо коли йдеться про багатокімнатні.

Важливо Житло з дисконтом. Які ціни на оренду квартир у Києві пропонують цього літа

У червні 2022 року орендодавці прописують у договорах оренди ціну на період воєнного стану. Президент Асоціації спеціалістів із нерухомості (ріелторів) України Юрій Піта каже, що в договорі орендодавець вказує, що поточна ставка оренди діє лише до завершення дії воєнного стану. А далі орендодавець має право переглянути ціну.

Важливо Оренда під час війни. Як правильно укласти договір оренди нерухомості для бізнесу

«Прописуються різні умови, я за формулювання, коли вказано, що ціна може бути збільшена потім, але не більш ніж на певний відсоток — наприклад, не більше ніж на 30% від чинної в період воєнного стану ціни», — зазначає Юрій Піта.

Нагадаємо, у договорі оренди варто уточнити, які події призводять до зниження орендної плати на певний відсоток або повного звільнення від неї.

Як раніше писав Фокус, лідером зростання орендних ставок на житло стала Закарпатська область, де ціна зросла на 225%. У Чернівецькій області ставки оренди підскочили на 156%, а на Івано-Франківщині — на 128%.

Як повідомлялося, знижку на оренду готові надавати близько 79% орендодавців.

Источник