У Мінкульті повідомили, коли декомунізують «Батьківщину-Мати»

батьківщина мати, монумент у Києві, декомунізація, герб срср, радянська символіка У міністерстві розповіли, коли зі щита «Батьківщини-Матері» зникне герб СРСР

У міністерстві наголосили, що Музей Другої світової війни вже надав необхідні документи, але технічне втілення ідеї щодо демонтажу радянського герба з монумента потребує часу.

Герб СРСР зі щита київського монумента «Батьківщина-Мати» почнуть демонтувати за пів року. Про це повідомив Міністр культури України Олександр Ткаченко в ефірі національного телемарафону 7 серпня.

«Думаю, що після затвердження має минути близько пів року або трохи більше для того, щоб ми впритул приступили до робіт», — сказав Ткаченко.

Міністр уточнив, що Музей Другої світової війни в Києві, який несе за монумент відповідальність, уже подав план подальших дій щодо «декомунізації» постаті «Батьківщини-Матері». Він передбачає технічне обстеження, а також залучення спеціалістів для складання проєктної документації.

Як йшло обговорення декомунізації монумента «Батьківщина-Мати» в Києві

7 липня Міністерство культури та інформаційної політики запустило опитування про долю київського монумента «Батьківщина-Мати». Зокрема, треба було вирішити, що робити зі щитом статуї, де досі зображено символ тоталітарної епохи — герб СРСР.

«Ми одягали її в маковий вінок, кілька разів підсвічували кольорами українського прапора. Але є одне «але», — сказав міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Важливо 100 днів війни: як змінилися ментальні моделі України та Росії

За словами Олександра Ткаченка, технічний процес звільнення «Батьківщини-Матері» від радянської символіки (зірка, серп і молот) — процес досить непростий і щодо безпеки. Важливо це зробити так, щоб через зміну навантаження монумент не пошкодився. Для цього мають бути залучені фахівці: інженери й архітектори.

Результати всеукраїнського опитування в додатку «Дія» стали відомі за два тижні, 21 липня. У ньому взяли участь близько 780 тис. осіб.

За даними опитування, 85% опитаних хочуть замінити символіку СРСР державним гербом України — тризубом. За варіант просто демонтувати радянський герб проголосували 9% опитаних. Ще 6% нічого не хочуть змінювати в зовнішньому вигляді монумента.

Раніше Інститут національної пам’яті заявив, що на декомунізацію «Батьківщини-Матері» та мосту Патона знадобиться близько року. Тоді установа навіть знайшла меценатів, які допоможуть демонтувати герб СРСР зі щита монументу.

Источник