Вакцинація – це перевірений та керований спосіб сформувати імунітет до коронавірусу без небезпеки для здоров’я

Сьогодні традиційних ранковий брифінг щодо ситуації з захворюваністю на коронавірус провів директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Олексій Кулинич.

Очільник Департаменту нагадав,  що 1 та 2 січня 2022 року центри масової вакцинації працювати не будуть, тому громадянам потрібно завчасно спланувати свій візит до центрів вакцинації.

Статистика захворюваності на COVID-19 виглядає так:  за останню добу лабораторно обстежено  443 особи, в тому числі 391- на базі ДУ «Запорізький ОЦКПХ МОЗ », виявлено  82  інфікованих. Від ускладнень померли 24 жителя області.  Всього одужало за добу 128 осіб. Продовжують лікуватись – 2098 жителів області. 

В регіоні продовжується кампанія з вакцинації населення. Протягом останньої доби в області проведено 1933 щеплення. Першу дозу отримали 475 осіб, закінчили вакцинацію – 1458.

Олексій Кулинич звернув свою увагу на важливість вакцинації, як безпечного засобу зі створення імунітету від хвороби. 

Вакцинація – це безпечний спосіб створити імунітет, а хвороба – ні. Від COVID-19 в Україні померло вже 93 тисячі людей. Водночас в Україні не було зареєстровано підтверджених випадків смертей, спричинених вакцинацією. COVID-19, на відміну від вакцинації, здатний залишати після себе тривалі негативні наслідки для здоров’я, зокрема «постковідний синдром». А вакцинація – це перевірений та керований спосіб сформувати імунітет до коронавірусу без небезпеки для здоров’я. Навіть якщо ви перенесете хворобу легко, у вас може не сформуватися належного імунного захисту після неї. Одне з досліджень Центрів з контролю та профілактики захворювань в США свідчить про те, що у третини з тих, хто перехворіли на COVID-19, не виявили антитіл до цієї хвороби. Водночас в іншому дослідженні після двох доз вакцини антитіла до SARS-CoV-2 виявили у 99,6% людей, — зазначив директор Департаменту охорони здоров’я ЗОДА.

Інформується, що за результатами американського дослідження, люди, які перенесли COVID-19, а потім вакцинувалися, мають у 2,34 раза нижчий ризик захворіти на COVID-19 знову, ніж ті, хто хворів, але не вакцинувався.

Олексій Кулинич нагадав також і про інші заходи профілактики–дотримання карантинних обмежень, користування засобами індивідуального захисту, дотримання соціальної дистанції та гігієни рук. У передсвятковий час громадяни не мають втрачати пильності.

Департамент культури та інформаційної політики.

Источник

Новости Украины