Вибухонебезпечні предмети усюди

За рік роботи рятувальники ДСНС України виявили та знищили бульше 52 тисяч вибухонебезпечних предметів.

Про це повідомляє пресслужба ДСНС у Кіровоградській області, пише 0522.

Піротехнічні підрозділи ДСНС кожного дня проводять роботи щодо розвідки території країни, виявлення, вилучення та знищення вибухонебезпечних предметів. За минулу добу булоздійснено 62виїзди, під час яких виявлено 329боєприпасів.

Загалом, з початку року піротехнічні підрозділи ДСНС вилучили та знищили 52891 вибухонебезпечний предмет, у тому числі, 1086авіаційнихбомб.

Тож, з метою попередження нещасних випадків серед населення в разі виявлення вибухонебезпечних предметів, Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре звертається до громадян з проханням дотримуватися правил безпечного поводження з вибухонебезпечними або невідомими предметами!

Категорично забороняється:

  • торкатися підозрілого предмету або пересувати його;
  • заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати;
  • здійснювати на підозрілий предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання;
  • намагатися самостійно знешкоджувати знахідку.

Пам’ятайте, що у разі виявлення вибухонебезпечних предметів необхідно відразу повідомити про це за номером «101» або «102» та ні в якому разі не намагатися самостійно ідентифікувати знайдені боєприпаси.

Источник