Вінничан може чекати новий дефіцит солі

Вінничан може чекати новий дефіцит солі

В Україні знову заговорили про дефіцит солі у магазинах країни. На Донеччині, де її видобували та працювало найбільше підприємство у Європі – не оминули ворожі обстріли. Як повідомляють у Вінницькій міській раді, ДП «Артемсіль» зупинило роботу понад місяць тому.

«Щоб допомогти продуктовим мережам стабілізувати ситуацію, наприкінці березня міська влада Вінниці встигла домовитись із підприємством «Артмесіль» та організувала постачання кількох вагонів солі до нашого міста. Таким чином ми виграли час – торгові мережі мали можливість перелаштувати свої товарні ланцюги та налагодити стабільне постачання солі з-за кордону, в тому числі й з Європи», — каже заступник Вінницького міського голови Андрій Очеретний.

На полицях торгових мереж, солі вже покупці не бачать мінімум другий день.

«Я вже і в один магазин пішов, і в другий. Ніде немає. Може, десь є на ринку? Треба поїхати. Пригадую, весною був перший дефіцит. То на базарі можна було купити по 30 гривень за кілограм. А потім продавали по 15-ть», — розповідає вінничанин Андрій Костянтинович, від учора отримав від близьких завдання придбати два кілограми солі, у жодному з магазинів поруч її не знайшов.

Нагадаємо, вінничани у цьому році зіштовхнулися із дефіцитом солі ще у березні цього року. Тоді її було важко транспортувати через обстріли та зруйновані автомобільні шляхи. Поступово повертатись на полиці магазинів, сіль почала наприкінці березня. Після цього для нашого міста закупили партію солі, бо за тиждень розкупили, як за три довоєнні місяці.

Також були перебої у грудні минулого року. Це було пов’язано з погіршенням погодних умов в регіоні. Для швидкого та дешевого способу розв’язання проблеми, люди поспішили до магазинів по кам’яну сіль, якою посипали тротуари від ожеледиці.

Источник