Вінничанин пропонує перейменувати вулицю Пушкіна на Князя Ольгерда

Вінничанин Сергій Фазульянов зареєстрував петицію із пропозицією перейменувати вулицю Пушкіна на вулицю Князя Ольгерда. Автор петиції зазначає, що саме за правління Ольгерда відбулося приєднання Поділля до Великого Князівства Литовського після перемоги на Синіх Водах.

«Враховуючи розташування вулиці, фактичне розміщення на ній Вінницької міської ради та на відзначення ролі Великого князівства Литовське, Руського, Жемайтійського у заснуванні міста, вдячності литовському народу за підтримку у час російського вторгнення в Україну пропонуємо перейменувати вулицю Пушкіна на вулицю Князя Ольгерда — великого князя литовського і руського (1345-1377).

Саме за правління Ольгерда відбулося приєднання Поділля до ВКЛ після перемоги на Синіх Водах і загалом внаслідок успішних військово-політичних дій Ольгерда землі колишньої Київської Русі позбулися політичної залежності від Золотої Орди й були приєднані до Великого князівства Литовського», – йдеться у петиції.

Щоб петицію розглянули у Вінницькій міській раді, потрібно зібрати 350 підписів.

Вінничанин пропонує перейменувати вулицю Пушкіна на Князя Ольгерда

Раніше ми писали про те, що вінничанка просить перейменувати вулицю Пушкіна на вулицю Володимира Великого.

Нагадаємо, 29 квітня у Вінниці зняли Горького та перейменували шість вулиць і парк. А також у місті з’являться вулиці Захисників Неба, Героїв поліції, Героїв Нацгвардії.

Источник