Воєнний стан і комендантська година, вінничанам нагадали правила

Воєнний стан і комендантська година, вінничанам нагадали правила

Поліція Вінниччини нагадує, що в умовах введеного в Україні військового стану діє особливий правовий та безпековий режим — комендантська година, яка передбачає заборону перебування у визначений період доби на вулицях та в інших громадських місцях без спеціально виданих перепусток та посвідчень.

На Вінниччині комендантська година діє з 22.00 до 7.00 години. У цей час для громадян діють певні обмеження, необхідні задля їхньої безпеки. У визначений час мешканцям області необхідно залишатися вдома, а в разі спрацювання сигналу тривоги – спуститися в укриття.

Зазначимо, що громадський транспорт у цей період не працює.

Громадянам необхідно завжди мати при собі документ, що посвідчує особу, для пересування населеним пунктом.

Контроль за дотриманням громадянами комендантської години здійснюється патрулями.

Комендантський патруль має право затримати людину і перевірити документи, аби з’ясувати, чи може вона перебувати на вулиці в цей час.

У разі необхідності правоохоронці можуть проводити огляд речей, транспортних засобів, багажу і вантажів, службових приміщень і житла затриманих громадян. Якщо особа чинить опір, комендантські патрулі можуть застосуватизброю.

Під час комендантської години пересуватись містом можуть винятково ті, хто має відповідні перепустки. Це люди, які задіяні в критичній інфраструктурі.

Дозволяється перебування у визначений період доби на вулицях та в інших громадських місцях без перепустокправоохоронцям, які залучаються до здійснення заходів під час запровадження комендантської години, транспортним засобам спеціалізованого призначення, які виконують невідкладне службове завдання, за умови ввімкнення спеціальних світлових сигнальних пристроїв.

Правопорушників правоохоронці будуть притягувати до відповідальності.

Источник