Врятуйте нашу школу: освітяни з Вінниччини мітингували під стінами ОВА

Під стінами Вінницької ОВА зібралися жителі селища Сутисок. В руках плакати із надписами: «SOS – врятуйте нашу школу!» Люди вимагали щоб Сутисківська громадане закривала навчальний заклад.

Врятуйте нашу школу: освітяни з Вінниччини мітингували під стінами ОВА

«Наша школа- інтернат відкрилась в 1958 року. До цього це був сиротинець. Зараз місцева влада намагається ліквідувати школу інтернатного типу, за рахунок реорганізації. Вважаємо, що ці 32 гектара на якій знаходиться навчальний заклад готують під приватизацію, — розповідає кореспонденту Вінниця.info вчителька школи- інтернат Лариса Заворотна.

Врятуйте нашу школу: освітяни з Вінниччини мітингували під стінами ОВА

Освітяни та жителі громади після заяв про закриття почали бити на сполох. Люди збирали підписи і писали звернення до президента, керівництва області, та депутатів.

Саме тому ми вирішили провести акцію протесту, заявити про себе, показати, що не змиримось із цим рішенням», — говорить завуч школи Тетяна Ольшевська.

«Ми вже подали заявку до суду, що це рішення депутатів незаконне. Далі ми будемо боротися юридичними методами. Незважаючи на рішення місцевих депутатів, жодний із батьків не забрав заяви. Жителі нашого селища вірять, що школа буде існувати і правда переможе. Жодний заклад в якому така кількість дітей не був реорганізований. На перше вересня у нас є 12 першокласників. В школі підготовлене бомбосховище, в якому ми можемо розмістити понад 100 учнів», — додає Тетяна Ольшевська.

Протестувальники після завершення мітингу подали чергове звернення до Вінницької ОВА.

Нагадаємо, що це вже не перша акція щодо вимог не закривати навчальний заклад. Як писала Вінниця.info, 7 травня 2021 року в Сутисках викладачі та колишні вихованці спеціалізованої школи-інтернату вийшли на акцію протесту щоб зберегти заклад освіти.

Раніше школа-інтернат була на балансі Тиврівської районної ради, в січні 2021 року, коли ліквідували райони, заклад прийняла на баланс Сутисківська громада.

В бюджеті селищної громади були гроші на утримання школи-інтернату лише до серпня 2021 року. Тоді, щоб заклад не припинив існування, колектив звернувся листами щоб школу-інтернат передали на баланс обласної ради, оскільки громада фінансово не спроможна утримувати заклад.

Джерело