У бюджеті ЄС немає грошей для України на 2023 рік. Потрібні «надзвичайні зусилля» – єврокомісар


У бюджеті ЄС немає грошей для України на 2023 рік. Потрібні "надзвичайні зусилля" – єврокомісар

Йоганнес Ган (Фото: пресслужба Єврокомісії)

Єврокомісар з бюджету Йоганнес Ган заявив, що фінансування для України наступного року не може бути забезпечене з нинішнього бюджету ЄС і вимагатиме «надзвичайних зусиль».

«Справжнє питання полягає в тому, як фінансувати Україну у разі – а це дуже ймовірно – що війна триватиме наступного року», – сказав Ган в коментарі Радіо Свобода.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Telegram: коротко про важливе

Єврокомісар уточнив, що більшість бюджету ЄС уже виділено для інших зобов’язань і натякнув, що у майбутньому кошти для України мають надходити від окремих держав-членів.

Ган також визнав, що зростання цін на енергоносії та інфляція в ЄС можуть вплинути на те, наскільки блок буде готовий надати Києву додаткову фінансову підтримку.

«Звичайно, люди дуже зосереджені на тому, як обслуговувати свої рахунки за електроенергію. Але все-таки ми маємо думати про Україну», – сказав він.

«Я думаю, що це саме те, що ми маємо обговорити з міністрами фінансів, тому що лідери G7 також дали зобов’язання, що вони підтримуватимуть Україну. Отже, ми повинні виконувати наші зобов’язання. Це у наших власних інтересах, тому що йдеться про мир у Європі, стабільність у Європі», – додав Ган.

Єврокомісар підтвердив, що до кінця 2022 року Україна отримає останній транш у 3 млрд євро від загального пакета допомоги Євросоюзу у 9 млрд євро.

  • 18 травня Європейська комісія анонсувала виділення 9 млрд євро на макрофінансову підтримку України у 2022 році.
  • 12 липня міністри фінансів Європейського Союзу погодили надання Україні першого мільярда євро у мужах нової програми макрофінансової допомоги.
  • 9 вересня Рада ЄС схвалила виділення ще 5 млрд євро макрофіну для України.

Приєднуйтесь до нас у Facebook та беріть участь у дискусіях

Джерело