У Габоні військові захопили владу та заявили про зміну режиму

У Габоні військові захопили владу та заявили про зміну режиму

Фото: twitter.com/afp

Високопоставлені офіцери гобонської армії оголосили, що вони захопили владу в країні. Це сталося під час телевізійного виступу на державному телеканалі вранці 30 серпня, пише AFP.

Офіцери оголосили про відміну результатів останніх виборів, розпуск міністерств та закриття кордону до подальших повідомлень. У столиці Габону, Лібревілі, почалися заворушення та перестрілки.

За даними учасників держперевороту, результати виборів, на яких перемогу здобув поточний президент Габону Алі Бонго Ондімба, були підроблені. Головний кандидат від опозиції – академік Альберт Ондо Осса – тоді посів друге місце. Він також стверджує, що на багатьох виборчих дільницях були відсутні бюлетені з його ім’ям. Крім того, було обмежено іноземні ЗМІ, що викликало занепокоєння з боку «Репортерів без кордонів». Після закриття ділянок влада ввела комендантську годину і обмежила доступ до інтернету.

Група складається із 12 військових. Один із них заявив, що вони діють від імені «Комітету зі зміни влади та відновлення інститутів влади». За твердженням путчистів, вони представляють усі сили безпеки та оборони країни.

Один із офіцерів підкреслив, що їхні дії пов’язані з бажанням захистити країну та покласти край поточному режиму. Вони стверджують, що поточне управління було неефективним та непередбачуваним, що призвело до погіршення соціальної ситуації та загрози хаосу.

Путчисти наголосили, що не збираються порушувати міжнародні зобов’язання Габону.

Це вже не вперше, коли перемога Бонго оспорюється. Він прийшов до влади у 2009 році після смерті свого батька, який правив Габоном 40 років. 2018 року він переніс інсульт і був недієздатний майже рік. У 2019 році була невдала спроба державного перевороту, і учасників бунту було заарештовано.

Джерело

Новости Украины