У Харкові не планують відновлювати понад 400 будинків. Їхні адреси назвуть пізніше

Поки люди не отримають нове житло, їм пропонують кімнати в гуртожитках.

Без даху над головою залишилися 150 000 харківʼян.

У місті є кілька об’єктів, відновлення яких уже розпочали. Це, зокрема, будинки на вулиці Космонавтів та в Кулінічах. У проекті відновлення налічується 67 будинків, пошкоджених за час війни. Про це в ефірі національних телеканалів 15 вересня повідомив Харківський міський голова Ігор Терехов.

«Ті об’єкти, які можливо відновити, побудувати, зокрема, вчора один з об’єктів відвідав президент Володимир Зеленский. Я йому розповідав про те, що ми сьогодні робимо на цьому об’єкті і коли ми плануємо здати цей об’єкт, і коли люди зможуть прийти до своїх квартир, вже оновлених квартир. Але це далеко не один об’єкт. Ми відновлюємо декілька об’єктів. В планах у нас 67 таких об’єктів, які ми можемо відновити, будемо говорити, до закінчення війни. Я думаю, що це значна частина для того, щоб люди змогли поселитися», — розповів мер Харкова.

За словами Терехова, є й такі будинки, що не підлягають відновленню. Їх понад 400.

«Сьогодні ми працюємо над тим, куди переселити людей, коли вони приїдуть до Харкова, як їм дати квартири в нових мікрорайонах, як побудувати нові мікрорайони для того, щоб люди змогли жити і працювати у нас саме в місті. Дуже багато людей, які сьогодні залишили Харків і дізналися про те, що в них немає житла, сьогодні 150 000 харків’ян позбавлені даху над головою. Хтось із них в Харкові, хтось із них в Україні, хтось із них виїхав з країни… І кожен для себе прийматиме рішення, повертатися до міста чи ні. Тим не менш, ті люди, які позбавлені житла, ми їх переселяємо сьогодні до гуртожитків для того, щоб вони могли там жити до моменту того, коли будуть відбудовані мікрорайони і коли вони отримають нове житло», — поінформував Харківський міський голова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відновлення Харкова: що пропонують відбудовувати Японії

«Діагноз» кожному будинку виноситиме спеціально створена комісія. Як пояснили в міській раді, вона уже працює і тільки за її висновками можна буде сказати, чи буде «жити» конкретний будинок. 

Нагадаємо, у червні Ігор Терехов говорив, що внаслідок російських обстрілів та бомбардувань у Харкові було зруйновано 3500 будинків, із них 500 багатоповерхівок не підлягають відновленню. 

Джерело