У Хмельницькому кінологи з собаками вчилися шукати тіла

За інформацією: Суспільне Хмельницький.

Фото: Суспільне Хмельницький

Вперше кінологів-нацгвардійців навчали пошуку людей під завалами. Вчилися шукати й тіла загиблих. Про це розповідає командир кінологічного взводу Національної гвардії Дмитро Ковалишин.

Про те, як проходили навчання, на якій глибині собака може відчути запах тіла, дізнавалися кореспонденти Суспільного.

Кінологом служить вісім років, розповідає командир кінологічного взводу Національної гвардії Дмитро Ковалишин. Військовий каже, розшукова собака на прізвисько Ідол на службі сім років.

"Навчання були, тренінг з пошуку загиблих людей вантажу 200", — каже Дмитро Ковалишин.

Пошукових собак привчають до специфічного запаху трупів, щоб вони могли розшукати загиблих. 20 листопада 2022 рік. Фото: Суспільне Хмельницький

За словами Дмитра Ковалишина, собак привчали до специфічного запаху тіла, які розкладаються.

"Щоб собака привчилася до цього запаху. Як вони розповідали на цьому семінарі, що чим давніший труп, тим інакший запах, інший концентрат. Собака сьогодні може шукати людину, яка загинула два тижні тому, а вже ту, що місяць — не почує. Буде інший запах", — пояснює Дмитро Ковалишин.

Навчена собака може відчути запах тіла під завалами на глибині до 25 метрів, говорить Дмитро Ковалишин.

Кінолог із собакою вчаться шукати тіла. 20 листопада 2022 рік. Фото: Суспільне Хмельницький

"Що було цікаво, ця організація "Цитаделі", вони були в Польщі, навчалися. Вони передавали свій досвід. Зараз хочуть організувати заняття, щоб приїхали польські колеги кінологи сюди. До 25 метрів собака шукає. Накидали там пів метра цегли, заклали – находила. Позначала. За три дні навчання, можна сказати, він зробив на оцінку добре", — розповідає командир кінологічного взводу. .

Спочатку собак привчали до запахів у лісі, приховуючи закладки під листям, каже Дмитро Ковалишин. На наступні тренування, ховали закладки під цеглою.