У Києво-Печерській лаврі вперше помолились за упокій душі гетьмана Івана Мазепи. Фото та відео

У Києво-Печерській лаврі в неділю, 11 червня 2023 року, вперше помолились за упокій Івана Мазепи. Служба пройшла в церкві, яка була побудована на кошти гетьмана.

Про це повідомив кореспондент OBOZREVATEL. Заходи відбулись з нагоди 325-річчя освячення цього храму (щоб переглянути відео, доскрольте до кінця сторінки).

«У церкві Всіх Святих Києво-Печерської лаври, яка була збудована коштом Івана Мазепи, відбулось богослужіння з нагоди 325-річчя освячення храму. У цей день вперше в історії Києво-Печерської лаври було відправлено панахиду за її меценатом і ктитором – гетьманом Іваном Мазепою. Його за небажання коритися Московії ще за життя було піддано анафемі російською імперською церквою», – розповів журналіст.

Варто зазначити, що жодна з українських церков ніколи не визнавала чинності анафеми, яку наклали на гетьмана, а українці по всьому світу молилися за його упокій. Натомість у Московському патріархаті проклинати Мазепу продовжували і за часів незалежної України, і навіть після початку війни в 2014 році. Відтепер історичну і духовну справедливість відновлено.

Ця подія стане початком відродження в українській Лаврі традиції вшанування видатних постатей національної історії та культури. А в лаврських храмах лунатиме молитва Богові за Україну, за захисників та захисниць нашої країни і нашого народу.

Додамо, також було оголошено про старт реставраційних робіт у церкві Всіх Святих, а також презентовано новий проєкт – Музейний центр «Гетьман Іван Мазепа та його доба». Він розміщений в Онуфріївській вежі.

У заході, зокрема, взяли участь очільник Мінкульту Олександр Ткаченко, професорка Офісу ЮНЕСКО в Києві К’яра Децци Бардескі та в. о. намісника Свято-Успенської Києво-Печерської лаври архімандрит Авраамій.

Як повідомляв OBOZREVATEL, спеціальні комісія Мінкульту завершила роботу на території Києво-Печерської лаври. Загалом спеціалісти перевірили та повернули у власність держави 79 об’єктів.

Джерело

Новости Украины