У ліцеї в Чернівцях звільнили директорку, яка отримала три догани: у школі планують призупинити навчання

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Чернівецький ліцей №7. Фото: Суспільне Чернівці

У Чернівцях звільнили директорку ліцею №7 Світлану Рудько. За пів року вона отримала три догани від управління освіти й звинувачувала управління в тиску та упередженості щодо неї. У чатах закладу повідомляють, що через звільнення директорки від завтра у ліцеї призупинять навчання.

Інформацію про звільнення директорки оприлюднила депутатка Яна Брус у Facebook.

Чому директорку звільнили

Світлана Рудько очолює ліцей вже понад 20 років. Два роки тому вона виграла конкурс від управління освіти та продовжила працювати на посаді директорки закладу – тоді з нею уклали контракт на шість років. У червні управління освіти перевіряло фінансову-господарську діяльність ліцею. Тоді надали 90 приписів про порушення, які заклад мав усунути впродовж двох місяців.

За словами заступника начальника міського управління освіти Дениса Круглецького, під час повторної перевірки виявили, що заклад частково усунув або взагалі не усунув 40 порушень. Також комісію не допустили перевірити ще 13 порушень. Заступник підтвердив Суспільному, що через це директорку звільнили.

За пів року директорка ліцею отримала три догани. Йдеться про непрозоре зарахування дітей до першого класу, нецільове використання благодійних внесків та порушеннях під час ведення фінансово-господарської діяльності закладу. Догани Рудько оскаржує у суді.

У коментарі Суспільному ексочільниця закладу повідомляла, що управління освіти ставиться до неї упереджено, бо так намагається звільнити її з посади. В управлінні ці звинувачення заперечили.

В управлінні освіти повідомили Суспільному, що зможуть надати детальніший коментар щодо звільнення директорки згодом.

Що відомо про навчання у ліцеї

У чатах закладу батьки отримали повідомлення, що відзавтра навчання у ліцеї призупинять на два тижні. Це пояснили тим, що директорку закладу звільнили, а усі педагоги підуть у відпустку без збереження заробітної плати. Це пояснили тим, що не погоджуються з рішенням управління освіти.

Мама одного з учнів ліцею анонімно повідомила Суспільному, що не підтримує рішення працівників закладу й вважає, що вчителі не мають позбавляти дітей можливості продовжувати навчання через звільнення директорки.

Наразі Суспільне намагається отримати коментар директорки та вчителів ліцею.

Що відомо про конфлікт у ліцеї №7

  • У травні цього року батьки учнів ліцею №7 організували збори через те, що директорка закладу Світлана Рудько отримала дві догани від управління освіти за невиконання завдань на посаді. Тоді в управлінні освіти розповіли Суспільному, що отримали анонімний лист від батьків, в якому йдеться про непрозоре використання благодійних внесків, зокрема збір грошей готівкою, які не нараховують на благодійний рахунок закладу.
  • Директорка отримала першу догану за те, що відмовилась провести опитування за анкетою, яку надало управління, натомість опитали батьків за анкетою, яку створили в школі, відтак в управлінні не можуть вірити у достовірність даних в опитуванні. Друга догана стосувалася електронного зарахування дітей до першого класу, розповів головний спеціаліст відділу забезпечення якості середньої освіти Руслан Федюк.

Читати ще

Читати ще Директорка ліцею у Чернівцях звинувачує управління освіти в тиску та упередженості – в управлінні це заперечують

Читати ще Ліцей у громаді на Буковині тимчасово очолить ексдиректорка: чому раніше міський голова не продовжив з нею контракт

Новости Украины