У Сумах презентували ескізний проєкт реконструкції дитячого парку «Казка»

фото

У Сумах, під керівництвом міського голови Олександра Лисенка, відбулось засідання робочої групи з питань обговорення ескізного проєкту реконструкції дитячого парку «Казка».

Участь у засіданні взяли перший заступник очільника Сум Володимир Войтенко, директор КП «Сумикомунінвест» Олег Левченко та члени авторського колективу проєкту реконструкції парку.

«Шість років тому більшість сумчан вимагали облаштувати території, де люди мешкають, зараз я також особисто спілкуюсь з сумчанами, і запитую, в якому напрямку рухаємось далі. А далі ми рухаємось в напрямку облаштування зони відпочинку для наших дітей, облаштування Театральної площі, відновлення парку ім. Кожедуба, завершення благоустрою скверу «Романтика», – сказав Олександр Лисенко. – Сьогодні ми презентуємо ескізний проєкт реконструкції нашого дитячого парку «Казка». Парк – унікальний, і наше завдання зберегти його таким, але осучаснити, модернізувати. Ідея презентованого проєкту дуже гарна, і зараз ми її розвиваємо, доопрацьовуємо».

Олександр Лисенко висловив впевненість, що концепція дитячого парку сподобається не лише дітям, але й дорослим, бо при реконструкції зберігаються всі фортеці, зони відпочинку та об’єкти.

Очільник Сум повідомив, після затвердження остаточного плану спеціалісти розрахують вартість реконструкції. Щодо реалізації проєкту, за попередніми підрахунками, це буде будівництво в три черги.

«У цьому році ми обов’язково презентуємо сумчанам, що реконструюватимемо першочергово. Проєкт доволі масштабний, тому одразу втілити в життя всі концепти, що передбачені проєктом, буде складно. Проте, ми розраховуємо, що залучивши інвесторів, великі підприємства та бізнесменів нам вдасться відновити дитячий парк якнайшвидше. Парк «Казка» однозначно стане окрасою міста, радуватиме не тільки сумчан, а й гостей Сум», – наголосив міський очільник.

Для розробки проєкту реконструкції дитячого парку, міська влада звернулась до архітекторів з визнаним ім’ям. У складі авторського колективу архітектори – Станіслава Моісеєнко (головний архітектор проєкту), Борис Бурячков, Юрій Харченко, Дар’я Бурачкова, Ганна Йолкіна та Артур Сулейманов.

Як зазначив голова правління Сумської обласної організації спілки дизайнерів України, член Національної спілки архітекторів України Юрій Харченко, одним із завдань, поставлених перед розробниками при реконструкції парку, – об’єкти мають зберігати історичну цінність і бути при цьому модернізованими, парк повинен бути інклюзивним та містити в собі різноманітний простір для відпочинку сумчан.

«Створенню ескізного проєкту передувала велика робота. Спільно з архітекторами, членами робочої групи ми обговорювали та створювали загальний концепт реконструкції парку. Тепер наше основне завдання втілити його в життя, щоб наш парк «Казка» став окрасою міста, радував не тільки сумчан, а й гостей обласного центру», – зауважив перший заступник міського голови Володимир Войтенко.

Учасникам засідання продемонстрували презентацію, як виглядатимуть дитячі майданчики з фонтанами, зони релаксації тощо. Також проєктом передбачений майданчик для вигулу домашніх улюбленців, стоянка автомобілів та автобусів, майданчик для контейнерів ТПВ.

Окрім того, в проєкті реконструкції передбачили облаштування всесезонного розважального комплексу, майданчик для дітей з обмеженими можливостями, місце для проведення культурних заходів, – в центральній частині дитячого парку з’явиться невеликий амфітеатр та мала сцена, де можна буде послухати музику чи переглянути виставу. Передбачили проєктом і місця для активного та екстремального відпочинку велосипедистів, ролерів та скейтбордистів.

everyday.sumy.ua

Источник