У Вінниці сім днів поспіль на роботу разом із своїми батьками ходять діти працівників «Сільпо». Дитячий гомін у торговому залі покупці тут чують чи не щодня. Поміж поличок з напоями лунає дитячий сміх і кипить робота.
Разом з дорослими маленькі помічники розставляють соки, мінеральну воду та напої в металевих пляшках.
У відділі зібралось близько десятка дітей. Всі злагоджено виконують свою роботу.
Працівники мережі зізнаються, що за ці дні діти навчились виконувати майже все, що роблять дорослі.
«І товар розставляють, і цінники роблять», — зазначає завідувач відділу «Сільпо» Яна.
Щодня разом з мамою на роботу ходить Матвій. Зранку він за старшого серед дітей. Допомагають йому Саша і Ваня. Їх мама Марія працює касиром. Діти стомлюються, іноді засинають на руках в батьків, коли тривалий час немає відбою тривоги і персонал разом з дітками переховується в укритті.
Втім, працівники зазначають, коли діти поряд з ними, працюється спокійніше. Лишати дітей вдома самих у ці дні небезпечно. Дитячий гомін посеред війни викликає у вінничан розчулення.
«Коли постійно перебуваєш у стресовому стані, заходиш у магазин і чуєш цілий дитячий хор, думки про війну відступають і нарешті полегшено видихаєш. Велика подяка працівникам, які щодня обслуговують та ще й морально підтримують покупців у цей нелегкий час», — каже вінничанка Тетяна.