У Вінниці розпочались роботи з очистки староміського озера на Покришкіна

У Вінниці розпочали реалізовувати проекти, які минулого року стали переможцями конкурсу «Бюджет громадських ініціатив». Один із них – очистка штучної водойми по вул. Покришкіна. Цей проект отримав 1465 голосів від мешканців, тож в бюджеті громади на 2021 рік були передбачені кошти на його реалізацію.

Довгий час озеро по вул. Покришкіна замулювалось і заростало очеретом, в результаті чого глибина озера не перевищує 50 см. Тож, мешканці сусідніх будинків минулого року вирішили проявити свою активність: написали проект щодо очистки дна водойми, подали його на конкурс «Бюджет громадських ініціатив» та виграли його.

В результаті в цьому році, як тільки дозволили погодні умови, комунальні служби розпочали роботи. Згідно зінформацією у тендерній документації необхідно видалити сухостійні та аварійні дерева, викорчувати пні та чагарник. Робітники також виконають земляні роботи, облаштують майданчик для пожежних машин, укладуть каналізаційні труби. Також засіють газони та висадять дерева й кущі. Також буде укріплено схили водойми, які засіють багаторічними травами і збудовано водозабірний колодязь. Адже водойму будуть використовувати як природний пожежний резервуар в густонаселеному мікрорайоні.

«Наразі на 70% виконано робіт по підняттю мулу з дна водойми. Роботи тимчасово призупинено у зв’язку з тим, що для формування схилів потрібен певний час для просушки ґрунту. З дна озера уже підняли 1900 кубометрів мулу», – розповів в. о. директора департаменту комунального господарства та благоустрою міської ради Юрій Семенюк.

Для перетворення цієї території на повноцінну зону відпочинку із привабливим та функціональним благоустроєм вінничани, які мешкають поруч, можуть написати новий проект і знову подати його на конкурс «Бюджет громадських ініціатив».

Джерело

Источник