У Вінниці взяли під варту чоловіка, який пішов у відпустку на два дні і не повернувся у військову частину, маючи підписаний контракт із ЗСУ

У Вінниці взяли під варту чоловіка, який пішов у відпустку на два дні і не повернувся у військову частину, маючи підписаний контракт із ЗСУ

Вінницький міський суд застосував запобіжний захід у вигляді тримання під вартою та визначив заставу у розмірі 198 480 грн до чоловіка, який не з’явився вчасно на військову службу без поважних причин частини (ч. 4 ст. 407 КК України).

Про це повідомляє пресслужба Вінницького міського суду.

«З матеріалів клопотання стало відомо, що підозрюваний був призваний до лав Збройних Сил України та уклав контракт про проходження служби у Збройних Силах України. Відповідно до витягу із наказу командира військової частини, солдата було призначено на відповідну посаду.

Реалізуючи свій злочинний умисел, підозрюваний взяв відпустку строком на 2 календарні дні та в установлений строк не з`явився до військової частини. Переслідуючи злочинний умисел на тимчасове ухилення від проходження військової служби, чоловік проводив час на власний розсуд, не пов’язуючи його із виконанням обов’язків військової служби та не вжив жодних заходів щодо повернення до місця служби за наявності можливості для цього», — зазначено в повідомленні.

Наразі тривають слідчі дії.

Довідково: ч. 4 ст. 407 КК України – Самовільне залишення військової частини або місця служби, а також нез’явлення вчасно на службу без поважних причин, вчинені в умовах особливого періоду, крім воєнного стану, вчинене особами, зазначеними в частинах першій або другій цієї статті (караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років).

Важливо: відповідно до статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Источник