Україна попередньо погодила з МВФ моніторингову програму без грошей


Україна попередньо погодила з МВФ моніторингову програму без грошей

Фото: depositphotos.com

Україна попередньо погодила з Міжнародним валютним фондом умови нової моніторингової програми без грошей. Про це повідомила пресслужба Національного банку за підсумками роботи місії МВФ 11-22 листопада.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: коротко про важливе

«Досягнуто угоди на рівні персоналу щодо умов моніторингової програми із залученням Ради МВФ. Угода є необхідною передумовою розгляду керівництвом МВФ питання щодо затвердження моніторингової програми та обговорення цього питання радою виконавчих директорів МВФ», – йдеться в повідомленні Нацбанку.

Якщо Україна виконає свої зобов’язання за цією програмою, МВФ зможе почати традиційну програму з фінансуванням.

НБУ розказав, про що йшлося на зустрічах з представниками МВФ:

→ оновлення Стратегії фінансового сектору, яка передбачатиме оцінку стійкості банківської системи, концепцію рекапіталізації та роботи з непрацюючими кредитами, а також розроблення подальших планів забезпечення безперебійного функціонування фінансового сектору;
→ відновлення зусиль зі закріплення належної практики корпоративного управління на державних підприємствах та в державних банках, захист незалежності їхніх наглядових рад;
→ підвищення податкових надходжень;
→ активізація внутрішнього ринку державних запозичень для уникнення монетарного фінансування бюджету у 2023 році.

«Ми готові до роботи за новою програмою й до виконання закладених до неї зобов’язань для збереження макрофінансової стійкості нашої країни», – заявив голова НБУ Андрій Пишний.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль назвав моніторингову програму МВФ важливим сигналом про підтримку України. Вона також сприятиме активізації підтримки з боку інших партнерів України.

  • Остання кредитна програма для України завершилася достроково через початок повномасштабної війни. Після цього МВФ виділив Україні два транші екстреної допомоги на загальну суму $2,7 млрд.
  • 21 жовтня за підсумками роботи місії у МВФ заявили про підготовку нової програми для України, яка не передбачає виділення кредитів – так званої моніторингової програми із залученням членів ради директорів (Program Monitoring with Board Involvement, PMB).
  • Україна розраховує отримати повноцінну програму з кредитами у першому кварталі 2023 року.

Джерело