Українські водії заробили штрафи на понад 382 млн грн

За неповний 2022 рік було зафіксовано більш як 2 млн порушень ПДР. Лише за порушення, зафіксовані камерами автофіксації з травня, коли вони поновили свою роботу, водіям потрібно буде сплатити понад 382,8 млн грн.

Про це повідомляє Опендатабот, платформа для роботи з відкритими даними, посилаючись на дані Департаменту патрульної поліції. Лише за штрафи за період після відновлення роботи камер (з травня по грудень минулого року) водії сплатили понад 382,8 млн грн.

Загалом системою автофіксації було засвідчено майже вдвічі менше порушень, аніж у 2021 році. Проте варто зазначити, що від перших днів великої війни й до середини травня камери не працювали. 32% порушень камери зафіксували одразу після відновлення роботи у червені-липні. У середньому за місяць фіксувалося понад 300 тисяч постанов.

Попри очікування російської пропаганди, блекаути не призвели до збільшення порушень на дорогах. Місяці найбільш активних обстрілів цивільної інфраструктури — листопад та грудень — виявилися «найтихішими». Так, близько 90 тисяч порушень ПДР було зафіксовано у листопаді — це у 3,5 раза менше, аніж на початку літа, після відновлення роботи камер. У грудні кількість постанов зменшилась ще на третину — до 64 тисяч. У середньому за червень-жовтень виписувалося 260 тисяч ухвал.

Для порівняння, у 2021 році піковими місяцями були вересень і жовтень — понад 400 тисяч постанов на місяць. Якщо в першому півріччі 2021 року середня кількість постанов становила 110 тисяч, то в другому півріччі ця цифра збільшилася майже втричі — аж до 320 тисяч постанов на місяць.

Донедавна всі штрафи, нараховані системою автофіксації, сплачувались на один рахунок та шли до загального бюджету. Проте у зв’язку зі змінами до Бюджетного кодексу України правила змінились: з 1 лютого 10% штрафів з камер автофіксації надходитимуть у місцеві бюджети громад, на території яких відбулося правопорушення, а не на один спільний рахунок, як раніше. Раніше місцеві громади отримували лише 0,5% від таких штрафів, а решта йшла до держбюджету.

Раніше OBOZREVATEL розповідав, що робити, щоб уникнути ДТП під час повені.

Джерело

Новости Украины