Уламки російської ракети влучили у голову дитини та спровокували інфаркт мозку (ФОТО)

ФОТО: Перше медичне об’єднання Львова

Уламок російської ракети, який влучив у голову 12-річної дитини в Бахмуті на Донеччині, спровокував інфаркт мозку.

Про це повідомили в Першому медичному об’єднанні Львова.

 Вибух пролунав у дворі, де мешкав Михайло. Його батько загинув на місці, а за життя хлопчика лікарі боролися три місяці.

Десятки уламків влучили в обличчя та шию дитини, пошкодили сонну артерію та спровокували інфаркт головного мозку. Михайла у критичному стані евакуювали до Дніпра, а звідти — до Львова.

Стан Михайла все ще тяжкий. Через ушкодження сонної артерії хлопець не може навіть ковтати та говорити, не те, що ходити. На додачу комп’ютерна томографія показує: у мозку дитини залишаються ще два уламки – у ділянці позаду очей та тім‘яній, що поруч із життєво важливими магістральними судинами.

Завідувач відділення нейрохірург Михайло Ловга розуміє: чіпати їх надто небезпечно. Якщо пошкодити магістральну судину, буде сильна кровотеча . Дитина може померти. Відтак Михайла починають лікувати медикаментозно. Працювати з пацієнтом починають фахівці з реабілітації — фізичний терапевт та логопед. За кілька тижнів злагодженої роботи Михайло починає говорити, рухати ногами та новіть робить перші самостійні кроки.

Фото: Перше медичне об’єднання Львова

Паралельно відбувається ще один етап лікування – загоєння осколкових поранень та опіків. Тут підключаються хірурги на чолі із Олександром Калінчуком та комбустіологи Леся Стрілка і Галина Саян. Аби закрити дефекти від ран, разом вони виконують кілька операцій.

«І ось після трьох місяців лікування Михайло з бабусею та молодшим братом, який з опіками теж перебував у лікарні, їдуть до Дніпра — тепер там вони мешкатимуть. З Національного реабілітаційного центру »Незламні« Першого медоб’єднання Львова хлопець виходить на своїх ногах», — розповіли медики.

Раніше повідомлялося,у Львові прооперували жінку із загадковою хворобою (ФОТО).

Джерело

Новости Украины