Запорізька область продовжить оновлювати важливі об’єкти соціальної інфраструктури за допомоги ЄІБ

Під головуванням очільника Запорізької обласної державної адміністрації Олександра Старуха 4 січня відбулася щотижнева нарада з керівниками структурних підрозділів.

Начальник Управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності облдержадміністрації Артур Бойко повідомив про початок чергового конкурсного відбору проєктів, які можуть бути реалізовані за рахунок коштів Надзвичайної кредитної програми для відновлення України (НКПВУ), яка фінансується Європейським інвестиційним банком (ЄІБ). 2022 року бюджет програми складе  340 мільйонів євро, які  розподіляють на 9 областей.  

Голова ЗОДА Олександр Старух наголосив, що Запорізька область має скористатися таким шансом покращити свою соціальну інфраструктуру — тим більше що вже  є понад 80 проєктів реконструкції важливих об’єктів соціальної інфраструктури, які можна подати на розгляд. Очільник області дав доручення керівникам департаментів доопрацювати пропозиції з урахуванням всіх вимог, таких як інклюзія та енергоефективність, сприяти підвищенню якості проєктів, аби вони були більш конкурентоспроможними. 

Всі проєкти реалізовуватимуться на умовах 20% співфінансування з місцевих бюджетів. Максимальна вартість одного проєкту не має перевищувати 5 млн євро. Кожна громада області має можливість отримати фінансову підтримку від Європейського інвестиційного банку. Для цього громаді необхідно  розробити якісний проєкт, що має велике соціальне значення. Крім того, громадам потрібно самостійно забезпечити сплату ПДВ проєкту до Держбюджету України.

Запорізька область має успішний досвід реалізації проєктів в рамках НКПВУ — в регіоні вже втілено або продовжує реалізовуватися реконструкція понад 30 важливих соціальних об’єктів в усіх районах області.  

З кожним роком громади області проявляють все більшу активність, готують якісніші проєкти та ефективно їх реалізують. Міжнародні організації зацікавлені в збільшенні фінансування проєктів, які спрямовані на підвищення якості життя українців.

Департамент культури та інформаційної політики 

Источник