Зброя від США та Європи і сильні домовленості з Японією: Зеленський підбив підсумки за тиждень. Відео

Президент України Володимир Зеленський підбив підсумки тижня, що минає. Головними здобутками нашої країни за останні дні є нові пакети військової допомоги від наших партнерів – Сполучених Штатів Америки, Литви, Фінляндії, Німеччини та Швеції – парламент останньої затвердив уже 11-й пакет оборонної підтримки.

Відео дня

Також було досягнуто важливих домовленостей із Японією, серед яких є й безпековий пакет для України. Про це Зеленський сказав у суботу, 25 березня, у вечірньому зверненні до українського народу (щоб подивитися відео, доскрольте сторінку до кінця).

«Майже завершився ще один тиждень оборони, ще один тиждень, коли Україна стала міцнішою. І коли ворог став іще більш ізольованим, іще більш безнадійним», – зазначив він.

Крім того, цього тижня Україна отримали півтора мільярди євро макрофінансової допомоги від ЄС – ці кошти вже на рахунках Національного банку.

Уряд Хорватії тим часом ухвалив програму щодо лікування та реабілітації поранених українських військових, а Греція приєдналася до групи наших партнерів, кі працюють над створенням спецтрибуналу для РФ. Ісландія ж цього тижня визнала Голодомор геноцидом українського народу, що є важливим досягненням у рамках захисту історичної справедливості для українців.

«Крок за кроком робимо все можливе і всюди, щоб російський реваншизм програв у кожному з елементів своєї агресії проти України та свободи народів загалом», – наголосив гарант.

Зеленський підкреслив, що Росія має програти всюди: на полі бою, в економіці, в міжнародних відносинах, а також у своїх спробах підмінити історичну правду своїми імперськими міфами. І саме повномасштабний програш РФ стане надійною гарантією від нових агресій та криз.

Окремо президент відзначив співпрацю Україи з Міжнародним кримінальним судом. Цього тижня було ухвалено угоду про відкриття офісу прокурора МКС в нашій країні. «Як на рівні нашої національної юстиції, так і на міжнародному рівні робимо все, щоб російські воєнні злочинці відповіли буквально за кожен удар по Україні, по наших людях», – сказав глава держави. 

Він також розповів про важливі рішення українського уряду. Одне із них активізує виробництво безпілотників. Цього року, за словами Зеленського, щонайменше 20 мільярдів гривень спрямовують на закупівлю дронів для українських воїнів.

«Є нові рішення й щодо відбудови. Спектр потреб дуже широкий. Усюди, де був цього тижня у відрядженнях, запити вимагають значних ресурсів. Ми знайдемо ці ресурси. Херсонщина, Харківщина, Донеччина і кожен інший регіон, який постраждав від бойових дій, – усі повернуться до нормального життя», – додав президент. 

Як повідомляв OBOZREVATEL, Володимир Зеленський звернувся до випускників Інституту ВМС Національного університету Одеської морської академії. Він наголосив, що нашій країні потрібна перемога над ворогом у морі так само, як і на землі, і в небі. 

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі Obozrevatel та у Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело

Новости Украины