Зеленський: Чорне море – це море всіх наших держав і людей, воно не належить РФ

Президент України Володимир Зеленський заявив, що ще за декілька тижнів до припинення дії зернового коридору 17 липня представники держави-терориста Росії публічно говорили про свої наміри вийти з угоди. При цьому вибухи на Кримському мосту не пов’язані з рішенням Кремля.

Відео дня

Глава держави наголосив, що з початку підписання зернової угоди РФ регулярно блокувала кораблі і не дозволяла їм виходити і заходити в українські порти. Про це Зеленський заявив на Аспенському безпековому форумі (щоб подивитися відео, доскрольте до кінця сторінки).

За словами Зеленського, через агресивні дії Росії десятки кораблів не могли брати участь у зерновій угоді і змушені були простоювати тижнями в акваторії Чорного моря. Президент пояснив, що такими діями країна-агресорка навмисне обвалювала ціни на світовому агропромисловому ринку.

«З початку підписання всіх цих угод Росія постійно блокувала цей коридор – кораблі були в морі, не досягали цілей, черги були дуже довгими. Були черги по два-три тижні, в яких стояли по 30 кораблів. Кораблі не могли заходити та виходити з наших портів. Росія постійно це робила, тим самим роблячи штучний демпінг цін на агропромисловому ринку світу. Ось що робить Росія», – сказав Зеленський.

Також президент України додав, що вибухи на Кримському мосту в ніч проти 17 липня жодним чином не пов’язані з виходом РФ із зернової угоди. Країна-агресорка лише використала цю ситуацію в інформаційному полі. Причому якби не ситуація з мостом, у Кремлі вигадали б інші виправдання своїх дій.

«За кілька тижнів до подій у Криму Росія постійно говорила, що угода діятиме до 17 числа, тому що відповідні речі світ, Європа, Захід не виконують, про які вони нібито говорили з ООН. А говорили вони про зняття санкцій. Тому вони таким чином зараз викручують руки. Вони хочуть досягти своїх цілей. Цілей, пов’язаних суто з грошима суто їхньої політичної еліти. Потім уже вони взяли ситуацію із Кримським мостом. Якщо простежити всі їхні публічні меседжі, ви побачите план, що вони йшли до цієї мети. Якщо не Кримський міст, то ще щось. Це в їхньому репертуарі», – сказав президент.

Зеленський наголосив, що для вирішення проблеми із зерновим коридором він спілкується із генеральним секретарем ООН Антоніо Гутеррішем та президентом Туреччини Реджепом Ердоганом. Глава української держави додав, що якщо ООН ще потужніше проявлятиме свою позицію в цьому питанні, вирішити питання з відновленням роботи зернового коридору вдасться.

Більше того, Зеленський наголосив, що держава-терорист Росія вважає Чорне море суто своїм. Однак воно не належить РФ, і країни чорноморського басейну, які мають з Україною нормальні правові відносини, розуміють це.

«Чорне море – це море всіх наших держав і людей. Воно не належить Російській Федерації. Там є Україна, є Туреччина, Румунія, Болгарія. Ми розмовляємо з усіма країнами чорноморського узбережжя – предметні, прагматичні, людські стосунки, і, що дуже важливо, правові стосунки. А Росія вважає, що Чорне море суто російське», – зазначив президент.

Нагадаємо, Росія може готувати провокацію під «чужим прапором» у Чорному морі. Не виключено, що держава-агресор атакує цивільні судна, аби звинуватити у цьому Україну. Ознаки підготовки таких операцій фіксують у Центральному розвідувальному управлінні США.

Раніше країна-агресорка Росія почала погрожувати атакувати будь-які кораблі, які слідуватимуть по зерновому коридору в порти України, а також почала атаки на Миколаїв та Одесу, зокрема спрямовуючи удари на зернову та портову інфраструктуру.

Як повідомляв OBOZREVATEL, 20 липня у Міноборони України зробили попередження РФ щодо суден у Чорному морі. З початку доби 21 липня Україна розглядає всі судна, що входять до російських портів або українських портів, окупованих Росією, як потенційних перевізників військових вантажів, з усіма наслідками.

У Кремлі відреагували на заяви України про зернову угоду: спікер диктатора РФ Дмитро Пєсков заявив, що «київський режим непередбачуваний і не гребує нічим, це становить небезпеку».

До речі, Китай може натиснути на диктатора РФ Володимира Путіна. У Пекіні незадоволені тим, що Росія заблокувала експорт зерна з України.

Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі Obozrevatel, Threads та Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело

Новости Украины