Зеленський натякнув на необхідність податкової реформи: Наявна система не влаштовує нікого


Зеленський натякнув на необхідність податкової реформи: Наявна система не влаштовує нікого

Фото: Офіс президента

Президент Володимир Зеленський вважає, що податкова система в Україні потребує змін. Про це він сказав у щорічному посланні до народу та до Верховної Ради.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: коротко про важливе

Він наголосив, що грошова допомога від західних партнерів України використовується тільки для гуманітарних та соціальних потреб. Фінансувати Сили оборони Україна мусить власними силами.

«На оборону за рік спрямовано понад 1 трлн 200 млрд гривень. Ми маємо памʼятати, що фінансування Збройних Сил України – це передусім внутрішній ресурс від податків українців, від мит, від облігацій та інших подібних джерел. І кожна несплачена гривня податків – це гроші, забрані у наших військових», – сказав президент.

Президент вважає, що наявна податкова система не влаштовує нікого: ні тих, хто сплачує податки, ні тих, хто їх збирає, ні тих, хто отримує з них зарплати та пенсії.

«Але що надзвичайно важливо, щоб ми з вами досягли національної згоди у цьому питанні», – сказав Зеленський.

  • Перед повномасштабним вторгненням голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев пропонував податкову реформу, яку він називав зміною суспільного договору. Тоді йшлося про суттєве зменшення ставки податків на доходи в обмін на повну відмову від практик ухилення від оподаткування.
  • 16 серпня стало відомо, що Офіс президента України обговорює нову концепцію податкової реформи, яка передбачає різке зниження податків. Модель отримала назву «10-10-10»: 10% – податок на прибуток, 10% – ПДФО і 10% – ПДВ. Також планувалось скасування ЄСВ і військового збору у розмірі 3%. 
  • У вересні голова фракції Слуга народу в Верховній Раді Давид Арахамія дав зрозуміти, що «10-10-10» не ухвалюватимуть, бо її автори не надали жодних розрахунків, а Захід не підтримає.
  • Міністр фінансів Сергій Марченко попередив, що не підтримає податкову реформу зі зниженням ставок.

Джерело

Новости Украины