Звільнено головного лікаря Вінницької клінічної багатопрофільної лікарні

У Вінниці звільнили з посади головного лікаря КНП «Вінницька клінічна багатопрофільна лікарня» Олександра Леонідовича Кривов`яза.

Відповідне розпорядження міського голови оприлюднено на сайті Вінницької міської ради.

Звільнено головного лікаря Вінницької клінічної багатопрофільної лікарні

Причина звільнення зазначена у документі — систематичне невиконання без поважних причин обов’язків, покладених на нього трудовим договором.

У документі вказано, що за результатами перевірки з’ясувалося, що з січня по червень 2022 року включно головним лікарем КНП «ВКБЛ» Кривов`язом Олександром Леонідовичем здійснювалась передача приміщень комунальної власності в користування третім особам без укладання договору оренди та без згоди Органу управління і Власника комунального майна, що призвело до значних втрат фінансових і матеріальних ресурсів в частині недоотримання доходів бюджету Вінницької міської територіальної громади від плати за оренду приміщень комунальної власності.

Також, перевіркою встановлено, що всупереч вимогам кошти бюджету Вінницької міської територіальної громади, які були виділені лікарні на оплату комунальних послуг та енергоносіїв, використовувались на оплату спожитих комунальних послуг та енергоносіїв третіми особами: АТ «Правекс банк» та Вінницька міжрайонна МСЕК (Вінницький обласний центр медико-соціальної експертизи), з якими відсутні договори оренди приміщень та договори відшкодування комунальних послуг, що призвело до незаконних витрат бюджету Вінницької міської територіальної громади на оплату спожитих комунальних послуг та енергоносіїв третіми особами.

Слід зазначити, що звільненню передувало непогашене дисциплінарне стягнення у вигляді догани. Текст догани від 17.06.2022 р. № 65/р Про оголошення догани Кривов`язу О.Л. також опубліковано на сайті міської ради.

Зокрема, в тексті догани йдеться про: неправомірне прийняття рішення (підписання наказу від 10.01.2022 року № 23) про проведення диференціації заробітної плати. На підставі цього рішення з січня по травень 2022 року включно деяким працівникам підприємства, розміри заробітної плати яких на момент нарахування перевищували розміри мінімальної заробітної плати, проводилась диференціація заробітної плати шляхом виплати щомісячної премії, без урахування результатів роботи та відпрацьованого робочого часу.

Крім того, в документі йдеться, що головний лікар не забезпечив достовірний облік виконуваної роботи і бухгалтерського обліку витрат на оплату праці медичних працівників, які були залучені до надання медичної допомоги пацієнтам з COVID-19, у встановленому порядку. Це призвело до зайвого нарахування доплат медичним працівникам.

Також, в догані говориться про невиконання вимог постанови Кабінету Міністрів щодо забезпечення нарахування заробітної плати медичним працівникам лікарні у підвищеному розмірі, що призвело до виплати не в повному розмірі заробітної плати окремим медичним працівникам.

На підставі доповідної записки директора департаменту охорони здоров`я міської ради Шиша О.В., розпорядження міського голови від 17.06.2022 року №65/р «Про оголошення догани Кривов’язу О.Л.», Олександра Кривов`яза звільнено з посади головного лікарня 4 липня 2022 року.

Звільнено головного лікаря Вінницької клінічної багатопрофільної лікарні

Нагадаємо, що Олександру Кривов`язу оголошували догани і раніше. А 19 жовтня 2020 року, департамент охорони здоров’я Вінницької ОДА проводив перевірку центральної районної лікарні, де виявили факт, коли пацієнтів відправляли купувати ліки за власний кошт та шукати апарат штучної вентиляції легень.

Источник