“Зворотна індустріалізація”. Центробанк Фінляндії прогнозує примітивізацію економіки РФ


"Зворотна індустріалізація". Центробанк Фінляндії прогнозує примітивізацію економіки РФ

Фото: EPA

Російська економіка рухається в бік зворотної індустріалізації, вважають в центральному банку Фінляндії.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: коротко про важливе

Попри те, що ВВП Росії вдалося встояти у 2022 році, зменшившись лише на 2,1%, він продовжує зазнавати впливу західних санкцій.

Читайте також Добити імперію. Які саме санкції здатні завдати нищівного удару по Росії у 2023 році

Багато російських підприємств змушені пристосовуватися до використання компонентів гіршої якості й вищих цін на традиційні ресурси, а деякі компанії переходять від високих технологій до низьких.

“Оскільки ресурси обмежені, це означає менше інвестицій в інші сектори, включно з потенційно більш продуктивними галузями. Економіка відійде від технологічного кордону. Цей відступ деякі російські економісти дуже показово називають примітивізацією чи зворотною індустріалізацією”, – заявила старша радниця Банку Фінляндії Лаура Соланко.

  • МВФ у січні переглянув прогноз для економіки Росії у 2023 році з падіння на зростання.

Джерело

Avatar photo
Сергій Мельник/ журналіст

Журналіст та автор матеріалів ua-news.in.ua. Висвітлює суспільно-економічні процеси, регіональні ініціативи та рішення органів державної влади.

Працює з відкритими джерелами інформації та аналітичними звітами. Зосереджується на перевірці фактів, поясненні складних процесів простою мовою та формуванні зрозумілого контексту для читачів.

На ua-news.in.ua готує аналітичні матеріали, розширені новинні огляди та підсумкові зведення подій.

Новини України