Британський адвокат розпочав процес у верховному суді Лондона проти Пригожина та  ПВК «Вагнер»

Йдеться про конфіскацію активів отієї банди з подальшою виплатою репарацій українцям, постраждалим від злочинів тероризму. Чому це важливий прецедент для України:

Відео дня

Мета процесу — стягнення не формальних, а відчутних репарацій для українців, постраждалих від російської агресії. Жертвами вважаються навіть громадяни, котрі вимушені були змінити місце проживання, втікаючи від окупантів.

Фішка МакК’ю полягає в креативності. Він збирається подати неймовірну кількість позовів у різні юрисдикції, які обиратимуться під відповідність конкретним кейсам.

Ще одна з задач — доказати, що російська воєнна машина використовує тероризм як свій інструмент, за ті послуги сплачує Путін. «Бункерний» — одна з цілей цього судового переслідування. Пізніше, судові кейси розглядатимуться національними парламентами різних країн для визнання Росії державою — спонсором тероризму.

Ініціатива МакК’ю важлива, оскільки вона не залежатиме від політичної кон’юнктури, волі національних урядів ЄС та США та їхніх потаємних переговорів з РФ.

МакК’ю все вдасться, оскільки він уже вигравав справи у Прігожина на користь Bеllingсat. Також від імені жертв ІРА судився і виграв процес у диктатора Лівії Муаммаром Каддафі, переслідував Лукашенка, звільняючи з білоруських тюрем політвʼязнів. Тепер він приїхав до Києва для збору доказової бази про терористичну діяльність «Вагнера» та особисто Прігожина. Загалом, у британця багато успішних та кейсів.

У мене відбулася досить таки цікава розмова з Джейсоном . Він дійсно приємно дивує своєю креативністю та вмінням нестандартно реагувати на виклики. Наприклад, я поцікавився, як діставатиме активи Прігожина у РФ, Африці та Еміратах, британець одразу поділився алгоритмом. Він цікавий, прочитайте самі.

Дуже рекомендую інтервʼю, воно заряджає.

До речі, Джейсон підписався на «Орестократію (https://t.me/orestokratiia)». А ви?

Джерело

Новости Украины