Чи готовий Житомир до самоорганізації та допомоги лікарям?

Коронавірус розповсюджується світом із шаленою швидкістю. Кожен слідкує за своїм організмом та вираховує перші ознаки небезпечної хвороби. Підвищена температура, сухий (іноді вологий) кашель, слабкість (втома), ускладнене дихання — це все спонукає до термінового звернення до лікарні.

Проте, думаючи лише про себе та оточення, люди забувають про тих, хто найбільше підпадає під ризик захворювання на COVID19. Це — лікарі, медсестри та увесь медичний персонал, що турбується про життя та здоров’я інфікованих.

Враховуючи обмеження, що стосуються користування громадського транспорту, медичні працівники найчастіше не тільки підпадають під додатковий ризик, вони можуть запізнюватись до лікарні. 

Жителі Полтави самоорганізувались та запропонували видавати медичному персоналу посвідчення з печаткою та забезпечити лікарів та медичних сестер жовтими стрічками. Це надасть право їм зайти в громадський транспорт першочергово та встигнути не тільки до місця роботи, а й можливо — врятувати чиєсь життя.

У Житомирі небайдужі залишають у відкритому доступі свої особисті номери телефонів та пропонують підвіз медичного персоналу до місця роботи.  Проте масштабності та систематизації житомиряни поки не дійшли. Але! Ми готові до допомоги! Ми готові бути єдині заради здоров’я інших!

Цей рівень самоорганізації та взаємовиручки дає шанс. Не тільки не захворіти. Дає шанс нам залишитись людьми!

Українські лікарі просять підтримати їх та не розповсюджувати інфекцію країною. Варто прислухатись.

Будьте здорові і бережіть не тільки себе, а й оточуючих!

житомир самоорганізація коронавірус допомога лікарі медичний персонал

Источник