Двомісячного Любарта показали в Луцькому зоопарку

Суспільне Волинь

Відвідувачам Луцького зоопарку показали мавпеня чорночубих мангобеїв. Малюк народився у звіринці два місяці тому. Працівники зоопарку назвали його Любартом.

Любарт – це первісток мавп Дарини і Льоньчика, які приїхали у Луцьк два роки тому з Харківського звіринця. Нині Дарина не відпускає від себе малюка ні на крок.

«Не підпускає навіть самця. 150-200 грамів він народився, очки ми відкрили на третій день. Дарина його постійно при собі носить, рідко відпускає», — розповіла годувальниця приматів Тетяна Пономарьова.

Одразу після народження мавпеня назвали Лютіком, — каже директорка звіринця Людмила Денисенко. За кілька днів працівники зоопарку передумали. «Ми маємо таку окрасу Луцька – замок Любарта. І цей вид приматів теж такий величний, цікавий. Навіть сама назва «чорночубі мангобеї» вказує на їх ознаку – великий чубчик, який також нагадує корону. Другий варіант – підтримали більшість», — каже директорка.

Через теплу осінь і не холодний початок зими частина приматів виходить у відкриті вольєри. За останні три роки народжуваність приматів у звіринці зросла, — каже Людмила Денисенко. Родина зелених мавп вже має сімох малюків.

Источник