Федоров: Система «ЄВідрядження» почне працювати, але терміни залежать від самих українців

Федоров: Система «ЄВідрядження» почне працювати, але терміни залежать від самих українців

Фото: t.me/zedigital

Віцепрем’єр-міністр, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров запевняє, що систему «ЄВідрядження» буде запроваджено в Україні. Її запуск, за словами міністра, є питанням часу, а швидкість ухвалення рішення залежатиме від активності ІТ-спільноти. Про це Федоров розповів проєкту Forbes « Business Breakfast з Володимиром Федоріним».

— Зараз Мінцифри не має інформації про прийняття системи «ЄВідрядження» найближчим часом. Це станеться з великими втратами для компаній. Але станеться, – пообіцяв Федоров.

Міністр зазначив, що проблема полягає в тому, що деякі компанії вже знайшли можливості для виїзду працівників за кордон. Після цього вони припинили говорити про проблему на рівні спільноти, а це може відстрочити впровадження системи. А тому міністр закликав IT-спільноту «голосніше і чіткіше комунікувати потребу». Федоров упевнений, що рішення буде обов’язково ухвалено.

Механізм короткострокових відряджень для чоловіків призовного віку «єВідрядження» мав запрацювати з 1 вересня. Однак його було заблоковано прем’єр-міністром Денисом Шмигалем. Наприкінці грудня 2022 року міністр економіки Юлія Свириденко заявила, що проєкт «ЄВідрядження» щодо оформлення дозволів на закордонні відрядження втратив сенс, оскільки з’явилася нова урядова постанова, яка дає змогу заброньованим військовозобов’язаним співробітникам бізнесу перетинати кордон за наявності необхідних документів.

Джерело

Новости Украины