Харкову передадуть мобільну лабораторію для ідентифікації загиблих

ДНК-лабораторію отримає Інститут ім. Бокаріуса.

Мобільна ДНК-лабораторія являє собою автомобіль Mercedes зі встановленою на шасі лабораторною та холодильною камерами.

31 серпня Офіс генерального прокурора та тимчасово повірений у справах Французької Республіки в Україні Бенджамен Роріг передали Міністерству юстиції України мобільну лабораторію для експрес-аналізу ДНК. Завтра лабораторію відправлять до Харкова. Про це повідомили в Міністерстві юстиції України.

«Це дасть можливість експертам харківського Національного наукового центру «Інститут судових експертиз ім. засл. проф. М.С. Бокаріуса» проводити повний цикл ДНК-аналізу як для живих людей, так і невідомих загиблих, а також для ідентифікації особи щодо встановлення спорідненості», — розповіли у Міністерстві юстиції України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Румунські благодійники передали Харкову медикаменти та медичне обладнання

Як пояснили у міністерстві, в Інституті ім. Бокаріуса зможуть проводити ДНК-дослідження для кількох регіонів, які потерпають від війни. Окрім Харківської області, це — Донецька, Луганська та Сумська. Однак лабораторію вирішили передати саме Харкову, оскільки він найбільше страждає через війну.

«Мобільна лабораторія передана у той регіон, який потребує її найбільше. Така лабораторія — це дуже важливий і цінний подарунок для Харкова, який з самого початку війни потерпає від постійних обстрілів з боку рф», — зазначив міністр юстиції України Денис Малюська.

Тимчасово повірений у справах Французької Республіки в Україні Бенджамен Роріг зазначив, що аналогів цій лабораторії немає у світі генетики.

Джерело