Як обрати квартиру в новобудові?

Купівля нового житла – це процедура, яка потребує підвищеної відповідальності. В першу чергу слід враховувати фінансові ризики, бо деякі люди стають власниками квартири, вкладаючи в неї останні заощадження, а потім не можуть вселитися роками. Така ситуація дійсно виглядає не дуже привабливо, тому потрібно відразу мінімізувати ризики. Зробити це досить складно, як і купити квартиру в Києві, бо новобудови бувають різними, але насправді немає нічого неможливого. Тим більше, якщо при виборі житла звертати увагу тільки на ключові аспекти – ціна, інфраструктура та репутація забудовника.

Що впливає на вартість квартири в новобудові?

Вибираючи той чи інший житловий комплекс, потенційний покупець повинен враховувати різні чинники, серед яких:

  1. Розташування об’єкту;
  2. клас квартири;
  3. стадія будівництва.

Коли мова йде про місце розташування новобудови, то в першу чергу мають на увазі її віддаленість від ключових транспортних вузлів та об’єктів соціальної інфраструктури. Саме тому, якщо будинок розташований поруч з залізницею чи станцією метро, ціна квадратних метрів буде достатньо високою. Забудовники стараються реалізовувати свої проєкти в розвинених районах, але майбутній власник квартири повинен сам вирішувати, яка адреса йому підходить більше (в центрі міста чи на периферії).

На клас житла звертають увагу не так часто, хоча це потрібно робити. Річ у тім, що люди навіть не ставлять питань про класифікацію будинків, бо не знають, як їх оцінювати. На перший план завжди виходять якісь загальні критерії, але насправді ключову роль відіграє якість будівельних матеріалів. Наприклад, новобудови економкласу зводять залізобетонних блоків. Вони відрізняться низькою теплоізоляцією та не захищають від сторонніх шумів, тому при можливості потрібно вибирати якісніше та дорожче житло.

Як перевірити репутацію забудовника?

Не секрет, що купувати квартиру на початковій стадії будівництва досить вигідно, бо є можливість заощадити кошти. Багато людей прагнуть скористатися таким шансом, зовсім забуваючи про фінансові ризики. Потенційні власники квадратних метрів спішно вкладають гроші, не остерігаючись шахраїв, які можуть виступати в ролі забудовника. Це розповсюджена помилка, адже фіктивні будівельні компанії рідко доводять справу до кінця, бо не зацікавлені в тому, щоб реалізовувати проєкт в повному обсязі. В результаті деякі покупці не можуть отримати ні житло, ні вкладені кошти. Щоб не опинитися у схожій ситуації, потрібно заздалегідь перевіряти репутацію забудовника. У великих будівельних компаній, які давно працюють на ринку первинного житла, мають бути здані в експлуатацію об’єкти. Також офіційні фірми в обов’язковому порядку передають власникам квартир документи на нерухомість. Якщо цього не відбулося після здачі будинку в експлуатацію, то документацію потрібно вимагати, бо інакше угода буде недійсною.