Кожна школа вирішує окремо. Як вчаться учні на Кіровоградщині під час відключень електрики

За інформацією: Суспільне Вінниця.

Суспільне Кропивницький

Канікули, перенесення занять, зміна розкладу, індивідуальний підхід до кожного учня. Такі рекомендації щодо дистанційного навчання в школах Кіровоградської області під час довготривалих відключень електроенергії отримали вчителі від обласного департаменту освіти. Суспільне дізнавалося на прикладі школи у Кропивницькому, як школярі, вчителі й батьки пристосувались до знеструмлень і організовують навчання.

У кропивницькому ліцеї учні вийшли на навчання після канікул з понеділка, 16 січня. Вчаться за змішаною формою: тиждень дистанційно, тиждень очно. Директорка Наталія Чередніченко розповіла, що намагаються максимально підлаштувати роботу під графіки відключень електроенергії у вчителів і батьків: "Таким чином ми намагаємося максимально задовольнити потреби учасників навчального процесу".

На цьому тижні школярі більше повторюють вивчені раніше теми. Практичні вправи виконують ті, хто навчаються очно, в класі. Якщо будуть тривалі відключення, то школярів початкової школи під час дистанційних уроків ділитимуть на групи за графіками подачі електрики. У такому разі учням пояснюватимуть тільки новий матеріал.

Мама школярки Анна Лакутова розповіла: щоб сформувати такі групи, вчителі роблять попереднє опитування: "Вчителька поділила клас на дітей, які можуть навчатися зранку і по обіді, та підлаштовується під них".

Ольга Рагозіна – вчителька у кропивницькому ліцеї. Четвертокласники, у яких вона викладає, на цьому тижні навчаються дистанційно. За словами вчительки, підлаштовує час проведення уроків під графіки подачі електроенергії й появу вдома інтернету. Цього разу перший урок розпочала о восьмій ранку.

З учнів на уроці були присутні половина – 15 дітей. Це ті, у кого вдома є електрика та інтернет. Для дітей, які не можуть бути на уроці через знеструмлення, Ольга Рагозіна організовує дистанційні консультації й викладає в Google Classroom всі навчальні матеріали: презентації, відеоуроки, онлайн-тести, інтерактивні аркуші.

Дар’я Діденко – учениця цього класу. Її мама Наталія розповіла: щоб донька не пропускала навчання, через свій мобільний телефон підключає ноутбук до інтернету: "У нас не збігається графік відключень із вчителем. Тоді коли світло є у вчителя, у нас немає".

Ці четвертокласники мають вийти на очне навчання в школу наступного тижня. За словами вчительки, спочатку повторять матеріал, який вивчають дистанційно на цьому тижні, а потім розбиратимуть нові теми.

Що відомо

Як навчатися під час довготривалих відключень електроенергії, вирішує кожна школа окремо, сказав заступник директорки обласного департаменту освіти Володимир Таборанський: "Зараз ми маємо позапланові відключення електроенергії. Цього тижня закладам освіти варто було б переглянути підходи до організації навчання. Можливо, в окремих випадках варто продовжити канікули й перенести навчання на інші дні".

За його словами, 250 з 453 шкіл регіону перебувають на канікулах.

Новости Украины