Краматорські медики отримали від ВООЗ сучасне лабораторне обладнання для контролю за якістю води

  Сучасне лабораторне обладнання отримали і медики Покровської громади.
З метою підвищення якості лабораторних досліджень питної води, а також для ефективного забезпечення санепідблагополуччя населення на території Донецької області, де продовжуються активні бойові дії, Європейське регіональне бюро ВООЗ передало ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ» сучасне лабораторне обладнання: 2 портативних прилади «AquaSafe WSL50 Premium» з комплектами реагентів для перевірки якості води. Вказане обладнання було передане Краматорській і Покровській районним філіям ДУ «Донецький ОЦКПХ МОЗ».

Метод базується на принципі мембранної фільтрації, дозволяє виявити наявність та обчислити наступні мікробіологічні показники: кількість загальних коліформ, термотолерантних коліформних бактерій.

Також цей портативний лабораторний комплекс дозволить у «польових» умовах проводити дослідження фізико-хімічних показників якості та безпеки питної води (каламутність, рН, хлор залишковий вільний, загальний хлор, нітрати, нітрити, миш’як).   Прилад дозволяє проводити дослідження, як частково у лабораторії, так і повністю у польових умовах, адже забезпечений джерелом альтернативного живлення (батареєю), що є дуже цінним в умовах проведення активних бойових дій в регіоні.

Фахівці Краматорської та Покровської районних філій ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ» (на фото) вже освоїли новітні методики та розпочали роботу на новому лабораторному обладнанні.

ДУ «Донецький обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» висловлює керівництву та співробітникам Європейського регіонального бюро ВООЗ глибоку повагу та щиру вдячність за надане в якості гуманітарної допомоги лабораторне обладнання, яке дозволило у ці надскладні для всієї країни часи організувати постійну роботу ДУ «Донецький ОЦКПХ МОЗ» та її філій щодо контролю санітарно-епідемічної ситуації в Донецькій області, забезпечити ефективну діяльність по недопущенню спалахів інфекційних хвороб серед населення.    

Джерело

Новости Украины