Куди ховатись під час повітряної тривоги у Вінниці та області

Після російських ракетних ударів по площі Перемоги, внаслідок яких загинуло 26 людей, у Вінниці вчергове підняли питання укриттів. Хто відповідальний за їх стан. Чому люди не знають куди ховатись у випадку оголошення повітряної тривоги. Хто має проінформувати про місцезнаходження укриттів…

Про це на брифінгу 22 липня роз’яснили керівники ГУ ДСНС у Вінницькій області.

«У нашій області 63 територіальні громади. Є керівник територіальної громади, він же є начальником цивільного захисту. Я хочу сказати, що великий момент заходів відноситься до нього. Якщо поглянути і подивитись на укриття, то велика їх кількість знаходиться в незадовільному стані. Немає світла, мокро, захаращені шляхи евакуації, проводка, бруд, сміття…», — говорить начальник ГУ ДСНС у Вінницькій області Руслан Шевчук.

Куди ховатись під час повітряної тривоги у Вінниці та області

Відповідальні за стан укриттів – органи місцевого самоврядування. Тобто, у Вінниці – це Вінницька міська рада, в Хмільнику — Хмільницька міськрада, у Вороновиці – Вороновицька селищна рада, в Літині – Літинська селищна рада…

«До повноважень наших керівників органів місцевого самоврядування в сфері цивільного захисту, відповідно до цього документу (Кодексу цивільного захисту – ред.) належить:

  • організація, виконання вимог законодавства щодо створення, використання, реконструкції та утримання фонду захисних споруд цивільного захисту;
  • планування та організація роботи з дообладнання або спорудження в особливий період підвалів та інших заглиблених приміщень для укриття населення;
  • прийняття рішень про подальше використання захисних споруд цивільного захисту державної та комунальної власності у азі банкрутства суб’єкта господарювання, на балансі якого вона перебуває та безхозяйствених захисних споруд;
  • організація обліку фонду захисних споруд і здійснення контролю за утриманням та стану готовності захисних споруд цивільного захисту.

Це стосується всіх керівників органів місцевого самоврядування», — зазначив начальник ГУ ДСНС у Вінницькій області.

Руслан Шевчук проінформував, що за наказом начальника Вінницької ОВА в квітні було проведено комісійне обстеження всіх укриттів, які відносяться до міста Вінниці, їх 76. Виявлено ряд недоліків, при повторній перевірці в липні, з’ясувалось, що недоліки не усунули.

«В результаті роботи комісії було виявлено ряд недоліків. На їх усунення дали найкоротший термін.

На цьому тижні відповідно до наказу голови ОВА знову ж таки комісійно повторно було перевірено виконання задач по усуненню недоліків які були виявлені в квітні. Я хочу вам сказати, що 40% об’єктів частково усунуті недоліки, а 60% взагалі не усунуті», — зазначив Руслан Шевчук.

До комісії увійшли представники ОВА, мерії, ДСНС, СБУ.

«Увага! Повітряна тривога! Негайно в укриття!»

Під таким оголошенням в телеграм та Facebook Вінниця.info вже майже п’ять місяців вінничани в коментарях питають: «куди ховатись», «де ці укриття»?

«Перелік фонду захисних споруд утворюють місцеві органи самоврядування. Тобто, цей перелік має визначити Вінницька міська рада. Вони ведуть паперовий облік цих споруд. Вони ці переліки нам надають для того щоб ми могли здійснювати за ними контроль і організація самих захисних споруд, порядок і таке інше, здійснює балансоутримувач або управляюча компанія. Власники, тому що є державна форма власності, комунальна і приватна. Вся робота щодо комунікації, організації, інформування, має проходити через органи місцевого самоврядування», — пояснює начальник управління цивільного захисту ГУ ДСНС у Вінницькій області Євген Василевський.

Як людям, які йдуть по справах, в магазин, чи прихали з іншого міста дізнатись де у Вінниці знаходяться укриття?

«Переліки веде міська рада. І найпростіших укриттів, і ті як по обліку йдуть як сховища протирадіаційного укриття. Є сховища, які використовують підприємства для укриття робочої зміни, протирадіаційні укриття, це ведеться окремий облік. А найпростіший фонд, це підвальні приміщення, будинки, в компетенції житлово-комунального господарства, цей облік веде окремо міська рада.

Має працювати оповіщення через міську раду. Це їх обов’язки», — пояснює Євген Василевський.

«У нас є інтерактивна карта. Ми пропонували і міській раді розмістити такі переліки на зупинках, інформаційних дошках. Ми звертались, що мають бути покажчики найближчих місць укриття. Пропонували міській раді активізувати роботу в плані інформаційного поля щоб максимально були покажчики на площах. Це стосується не тільки Вінниці, а всіх територіальних громад області. От є 100 захисних споруд в громаді, мають бути покажчики. Це говорить законодавство», — каже начальник ГУ ДСНС у Вінницькій області.

Чи були покарані за неналежне утримання укриттів, адже говориться що 60% виявлених недоліків не усунули?

«Перевірка відбулась вчора. Давайте з понеділка будемо брати це питання», — каже Руслан Шевчук.

Також на брифінгу представники Державної служби з надзвичайних ситуацій повідомили, що з результатами комісійної перевірки передадуть в Офіс президента, правоохоронні органи і прокуратуру.

На сайті ГУ ДСНС є інтерактивна карта укриттів в області, яку зробили ще в 2014 році.

Нагадаємо, 15 липня у Вінниці заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко, відмітив, що деякі укриття знаходяться у жахливому стані.

На початку лютого 2022 року у Вінниці повідомляли, що проводиться робота з підготовки до укриття населення у випадках надзвичайних ситуацій. «Відповідні приміщення мають привести у належний санітарний та протипожежний стан. А їх місця розташування потрібно позначити табличками та покажчиками», — зазначалось в повідомленні міськради.

Куди ховатись під час повітряної тривоги у Вінниці та області

Источник