Люди приносять світлини, уламки снарядів, діляться спогадами. Бібліотека збирає експонати для «Музею Херсонського опору»

За інформацією: Суспільне Херсон.

Херсон. Ескпозиція «Музею Херсонського опору» в центральній бібліотеці для дітей, 20 липня 2023 року Фото: Суспільне Херсон

Херсонська центральна бібліотека для дітей збирає історії херсонців, які пережили окупацію. Для цього книгозбірня створила "Музей Херсонського опору". Містяни не лише діляться спогадами, а й приносять світлини та інші речі. Як триває збір матеріалу, бачили кореспонденти Суспільного.

Завідувач Центральної бібліотеки для дітей Антон Косенко показує перші експонати Музею херсонського опору. Це артефакти опору, малюнки дітей, спогади херсонців, які згадують про ті часи або мріють про мирне майбуття Херсона.

"Одразу після деокупації Херсона багато херсонців одночасно говорили про те, що історію оборони міста в тяжкі лютневі дні 2022 року, історію окупації, ті страшні події, які багато місяців чорною хмарою висіли над містом, і, звичайно ж, радісну історію визволення — це треба задокументувати для нащадків. Зберегти артефакти епохи, зберегти спогади людей, які пройшли через це", — говорить Антон.

Світлини херсонців на виставці у «Музеї Херсонського опору», 20 липня 2023 року Фото: Суспільне Херсон

Херсонці діляться не лише спогадами, говорить Костенко. Приносять світлини, дитячі малюнки та уламки від російських снарядів.

"Не менш, а мабуть, більш цінними експонатами є скромна добірка фотографій. Річ у тому, що ці фотографії зроблені учасниками мітингів опору в березні 2022 року. Ну і, власне, добірка отого смертоносного начиння, про яке ми говорили — осколки, куля символічна, яким якраз і вбивають херсонців", — каже Антон Костенко.

Уламок від російського снаряду на виставці у «Музеї Херсонського опору», 20 липня 2023 року Фото: Суспільне Херсон

Бібліотекарі зібрали кілька десятків історій херсонців. Містяни продовжують долучатись до збору експонатів і спогадів, розповіла координаторка Центру допомоги військовим Галина Уманець.

"Ми обов'язково доповнимо виставку — і спогадами, і фотографіями, і книги навіть принесемо до бібліотеки", — говорить Галина.

Серед експонатів музею — поетична збірка артспротиву, в якій представлені твори херсонського барда, рятувальника Віктора Ревенка.

"На жаль, така складна ситуація сумна, але ми маємо змогу збирати такі речі для того, щоб зберегти в пам'яті та щоб надалі не було скоєно таких недобрих моментів для нашої країни", — каже Віктор.

Волонтерки Валентина Чертова та Галина Уманець на виставці у «Музеї Херсонського опору», 20 липня 2023 року Фото: Суспільне Херсон

Волонтерка Центру допомоги військовим Валентина Чертова говорить, за роки війни назбирала багато пам'ятних речей і спогадів про мужність херсонців.

"Зараз головне вміти донести людям інформаційно про те, що роблять, про історію, про культуру. Навіть про спілкування, з ким я спілкуюся, про людей", — каже волонтерка.

Попередня експозиція відкрита для відвідувачів з понеділка по п’ятницю з дев'ятої до чотирнадцятої години.

Раніше бібліотека повідомляла, що музей херсонського опору створюють небайдужі жителі міста, тож сприяти його поповненню може кожен. Окрім світлин та спогадів, люди приносять кулі, осколки та снаряди"Градів", які знайшли після російських обстрілів.

Новости Украины