Мешканцям деокупованої Харківщини обіцяють нові виплати

Додаткова допомога складатиме 2200 гривень.

Наразі у жителів звільнених населених пунктів Харківської області є можливість отримати 1200 гривень одноразово. 

Мешканці щойно деокупованих територій отримають додаткову грошову допомогу — 2200 гривень із наступного місяця. Про це повідомила міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук. 

Для мешканців  звільнених від ворога міст та сіл від держави і благодійників передбачена як гуманітарна допомога: продукти харчування, речі першої необхідності, засоби гігієни, теплий одяг на зиму, — так і фінансова підтримка.

«Кожен, хто пережив окупацію, може розраховувати на усі актуальні види фінансової допомоги — і від держави, і від міжнародних гуманітарних організацій. Крім того, з наступного місяця ці громадяни будуть отримувати ще одну додаткову допомогу — 2200 гривень», — повідомила Ірина Верещук.

Хто буде виплачувати ці кошти, міністр не повідомила. 

Попередньо у Міністерстві соцполітики повідомляли, що близько 65 000 українських пенсіонерів, які не мають статусу ВПО, отримають грошову допомогу від Мінсоцполітики та УВКД ООН.

Пенсіонери, які залишили заявки на допомогу через платформу єДопомога, найближчим часом отримають 2 200 грн. Виплати надходитимуть впродовж трьох місяців, тобто сумарно українські пенсіонери отримають 6 660 грн.

Першочергово виплати від ООН отримають особливо вразливі категорії людей, які перебувають на деокупованих, окупованих територіях та в регіонах, де тривають бойові дії.Тобто це пенсіонери, які не мають статусу ВПО, але постраждали від війни і потребують підтримки. Щоб отримати допомогу, літні люди мали залишити спеціальну заявку на виплати через платформу єДопомога.

Після заповнення заявки Мінсоцполітики проводить верифікацію даних, використовуючи інформацію з державних реєстрів та бази даних. Після цього інформацію надсилають на розгляд міжнародних організацій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Жителям звільнених сіл Харківщини посилки можуть доставити волонтери

Нагадаємо, наразі на звільнених від ворога Харківщині та Херсонщині триває пілотний проєкт. Люди, які фактично там мешкали на момент деокупації, через «Укрпошту» отримують разову грошову допомогу в сумі 1200 гривень. Місцева влада має скласти списки на виплату єдиноразової допомоги. 

Джерело