Розстріл колони людей на Харківщині: перевізника вбили пізніше

Евакуацію людей з Куп'янського району, яких розстріляли окупанти, організував місцевий перевізник.

Евакуаційну колону розстріляли російські окупанти з кулемета, встановленого на БТРі.

Перевізника, який взявся за гроші організувати евакуацію людей із Куп’янського району, убили після 25 вересня. Хто це зробив, російські окупанти або рідні загблих, невідомо. Перевізник продавав місця в евакуаційній колоні за 6000 гривень. У цій колоні неподалік села Курилівка (на шляху від Куп’янська до окупованого Сватового на Луганщині) загинули 24 людини. Про це повідомив голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

«Усі відповіді надасть слідство. Наразі за дуже попередньою інформацією правоохоронних органів, цей вивіз було організовано місцевим перевізником за великі кошти. Одне місце, за нашими даними, коштувало біля 6000 гривень, — сказав Синєгубов. — Цього перевізника, за нашими також даними, було розстріляно наступного дня. Це був або самосуд родичів цих загиблих людей, або росіян, оскільки та частина Куп’янська в той час ще була окупована. Істини поки що немає. Будемо встановлювати та будемо чекати рішення правоохоронних органів».

Усього в евакуаційній колоні загинули 24 людини, серед яких — вагітна жінка та тринадцятеро дітей. За інформацією Олега Синєгубова, колону розстріляли з кулемета, встановленого на БТРі. Після розстрілу окупанти підпалили автомобілі, аби приховати сліди злочині. Зараз проводять експертизи, аби встановити особи загиблих.

«Зараз проходять усі експертизи, судово-медична, щоб установити і причину смерті, і ідентифікацію осіб, тому що тіла дуже сильно пошкоджені. Це черговий факт злочину Російської Федерації проти мирного населення», — розповів Синєгубов.

Як писав UA-NEWS.in.ua, 25 вересня вранці російські окупанти майже впритул розстріляли евакуаційну колону в Куп’янському районі. Колона складалася з семи автомобілів. Загинули 24 людини, серед них — вагітна жінка і тринадцятеро дітей. Декілька людей змогли врятуватися. Вони дають свідчення слідчим.

Джерело