Нетаньягу призупинив судову реформу, через яку в Ізраїлі проходять масові протести

Нетаньягу призупинив судову реформу, через яку в Ізраїлі проходять масові протести

Фото: Getty Images

Прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу у зверненні до нації оголосив про відтермінування голосування щодо судової реформи до літньої сесії Кнесету. 

— Я готовий дати переговорам шанс і заради цього роблю паузу у проведенні реформи, сподіваючись, що Бені Ганц [голова партії «Захист Ізраілю» та лідер протестуючих — Ред.] прийме простягнуту руку і почне переговори з урядом, — заявив Нетаньягу.

Прем’єр-міністр також заявив, що «радикальна меншість» готова розірвати країну і вдається до насильства. Він подякував прихильникам уряду, які вийшли на «спонтанну і непроплачену» демонстрацію на противагу «проплаченим анархістам». 

27 березня в Єрусалимі з новою силою спалахнули протести. Приводом для нової хвилі акцій послужило рішення Нетаньягу звільнити з посади міністра оборони Йоава Галанта, який закликав призупинити реалізацію реформи. 

Нетаньягу представив план судової реформи 4 січня 2023. її противники вважають, що реформа обмежить повноваження Верховного Суду і надасть уряду контроль над відбором суддів. 20 лютого парламент Ізраїлю схвалив законопроєкт у першому читанні.

Джерело

Новости Украины