Олександр Третяк розповів, чи заборонятиме ЛГБТ-прайди у Рівному

Сьогодні вийшло інтервю новообраного міського голови Рівного Олександра Третяка, яке взяли у нього журналісти BBC News Україна. І серед іншого у мера-євангеліста, який певний час боровся з ЛГБТ прайдами, запитали про просування сімейних цінностей у Рівному та заборону прайдів.

Журналістів, звісно зацікавила політика Олександра Третяка стосовно можливого переслідування ЛГБТ-спільноти та заборони прайдів. Адже новообраний мер Рівного є магістром богослів’я, десять років працював ректором Рівненської духовної семінарії і Академії християн віри євангельської. Активно займався волонтерством та місіонерством був учасником поїздок у африканські країни, де працював у будинках для дітей-сиріт.

Також, коли минулоріч у Рівному міська влада заборонила «марші рівності», «прайди» і «фестивалі квір-культури», Олександр Третяк дії влади підтримав. Проте потім суд скасував це рішення.

Окрім цього, у минулому Олександр Третяк координував ходу за сімейні цінності. А також називав представників ЛГБТ-спільнот збоченцями. Виступив він проти і реклами та відзначення Геловіну в Рівному.

Натомість зараз міський голова Рівного зазначає, що у всіх своїх діях керуватиметься виключно Конституцією України. Тож і забороняти щось він не планує.

«Ну вийде там 2-3 людини — будь ласка, нехай пройдуться. Забороняти немає сенсу», — зазначив мер.

Також варто зазначити, що Третяк неодноразово висловлювався на підтримку нинішньої влади Польщі та її консервативної політики у гуманітарній сфері, зокрема і ставлення до «сімейних цінностей».

Фото Олексія Бухала, BBC News Україна

Источник