П’ятий рік триває розгляд справи про вбивство школярки Діани Хріненко. Підозрюваний свою провину не визнає

За інформацією: Суспільне Кропивницький.

Мама Діани Хріненко Олена Хріненко та підозрюваний Микола Середніцький. Кіровський суд 4 квітня 2023 року. Фото: Суспільне Кропивницький

У Кропивницькому п’ятий рік триває розгляд справи про вбивство 16-річної школярки Діани Хріненко з села Суботці Кропивницького району Кіровоградської області. Підозрюваний Микола Середніцький свою провину не визнає. Кіровський суд продовжив чоловікові запобіжний захід — тримання під вартою на два місця. У разі доведення вини, йому загрожує від 10-15 років позбавлення волі до довічного.

Докази у справі вбивства школярки Діани Хріненко розглядає Кіровський суд Кропивницького. Їх досліджує колегія суддів та присяжні.

Під час судового засідання прокурор Костянтин Клюкін зачитав докази у справі – це інформація від операторів мобільного зв’язку, які фіксували виклики на телефон підозрюваного у день зникнення дівчини. На думку прокурора, вони вказують, що підозрюваний перебував на місцях вбивства та там, де знайшли рештки дівчини: "Він перебував у селі Трепівка, після цього Грузьке, Підгайці, Суботці, Богданівка".

Адвокат підозрюваного Олександр Урсаленко приєднався до засідання через відеозв’язок: "Прокурор зачитує розташування базових станцій, які проводили з’єднання, а не дає розміщення мобільного телефону. Подається начебто Середніцький перебував в місці зникнення і де було виявлено тіло".

Ще один доказ, який називає прокурор – висновки судово-психологічної експертизи з застосуванням поліграфа, проведеної у 2019 році. "Середніцький приховує інформацію щодо своєї причетності до вбивства Хріненко. Отриманий комплекс фізіологічних реакцій вказує на те, що підозрюваний планував злочин з метою задоволення своїх сексуальних потреб, а далі, скориставшись ситуацією, пограбування".

Підозрюваний Микола Середніцький провину не визнає: "Висновки такого експерта сприймати, як доказ, не можна".

Мати вбитої школярки Олена Хріненко вважає, розгляд справи затягують.

"Доказ того, що ДНК крові моєї доньки у підозрюваного в автомобілі. Як кров могла потрапити до нього в машину він пояснень не може надати. Адвокат підозрюваного затягує справу. Попереднього засідання він не надав клопотання про онлайн пресконференцію, взагалі не з’являється".

Підозрюваний говорить, затримки в розгляді справи немає. Є проблема неявки свідків. "Було поставлено розкрити злочин і все. До мого автомобіля було два чи три незаконних проникнення після яких наче було знайдено ДНК загиблої. Вони були підкинуті. Якщо присудять мені термін, я буду писати в Європу, до конституційних судів".

Адвокат підозрюваного сказав, прокурор із 50 свідків знайшов дев'ятьох, інші відмовились давати покази.

За словами прокурора, з основних свідків не допитані троє. Говорить, нині вживають заходи для того, щоб вони з’явились на судове засідання.

Прокурор вважає, якби захисник був в залі засідання, то кримінальне провадження слухалось швидше. Його неодноразово переносили через те, що не можна було налагодити конференцію.

Наступне засідання у справі відбудеться 10 квітня.

Що відомо

  • Суд у справі Діни Хріненко у вересні 2022 року — підозрюваного продовжують тримати під вартою
  • Суд у справі Діни Хріненко у липні 2022 року — обвинувачуваному у вбивстві на два місяці продовжили арешт
  • У березні 2019 року за 12 кілометрів від Суботців знайшли рештки тіла людини та фрагменти одягу. Те, що вони належать Діані, підтвердили три експертизи. Підозрюваного у вбивстві дівчини затримали у серпні 2019 року в Польщі. Це 28-річний житель сусіднього села Новотрепівка Микола Середніцький.
  • 16-річна жителька села Суботці Кропивницького району Діана Хріненко зникла 24 серпня 2018 року, коли пішла на святкування Дня Незалежності. Пошуки школярки тривали пів року.

Новости Украины