Поліція викрила колаборантів серед освітян та працівників місцевого самоврядування Херсонщини

За інформацією: Суспільне Херсон.

Херсонщина. Поліцейський документує воєнний злочин військових РФ. Фото: поліція Херсонської області/Facebook

Правоохоронці відкрили кримінальні провадження за фактами колабораційної діяльності серед працівників освіти та місцевого самоврядування Херсонщини.

Про це повідомляється на сторінці поліції у Facebook.

У повідомленні сказано, що жителька Нижньосірогозької селищної громади прийняла пропозицію окупаційних військ до співпраці та добровільно обійняла посаду "директорки Новоолександрівської середньої школи Нижньосірогозького району". Колаборантка закликає викладачів школи до співпраці та впроваджує стандарти освіти за освітніми програмами РФ.

Серед колаборантів опинився херсонець, який добровільно обійняв посаду так званого "голови ради молоді Білозерської селищної ради".

Також у Херсоні окремі працівники однієї з лікарень, почали співпрацювати з військовими РФ та зайняли запропоновані їм посади в медзакладі.

Один з жителів Комишан, якого окупаційна поліція призначила "помічником поліції РФ на громадянських засадах", надає інформацію про місцевих жителів з проукраїнською позицією.

"У заходах з нагоди відзначення дня російського прапора викрили жительку Генічеська. Жінка надає інтерв’ю пропагандистським ЗМІ, у яких публічно висловлює антиукраїнську позицію й виправдовує збройну агресію РФ проти України", — повідомляє поліція.

У Дар’ївці, місцевий житель добровільно "очолив" "Дар’ївську селищну раду", а у Голій Пристані, жінка, яка активно брала участь в підготовці та організації псевдореферендуму, може отримати 10 років позбавлення волі співпрацю з окупаційною владою.

Що відомо

  • Російські військові незаконно позбавили волі старосту одного із сіл Каховського району Херсонської області і змусили записати пропагандистське відео.

Новости Украины